İbrahim Kalın ve Bakan Ersoy Moskova’da

İbrahim Kalın ve Bakan Ersoy Moskova'da

Heyet, Moskova'da salgından sorumlu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ve Rusya arasında karşılıklı uçuşların sürdürülmesi ve Rus turistlerin Türkiye'ye güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için alınması gereken önlemler ele alındı.

17 Mayıs 2021 - 18:49 - Güncelleme: 18 Mayıs 2021 - 21:42

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve beraberindeki heyet, Moskova'da salgından sorumlu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ile bir araya geldi.

Moskova merkezli türkrus.com’un haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  bugün öğlen saatlerinde özel uçakla Moskova'ya gitti. Heyette Sağlık Bakan Yardımcısının bulunduğu da bildiriliyor.

Türk heyeti, Rusya'da salgından sorumlu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova başkanlığındaki Rus heyetle görüştü. 

Görüşmede, Türkiye ve Rusya arasında karşılıklı uçuşların sürdürülmesi ve Rus turistlerin Türkiye'ye güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için alınması gereken önlemler ele alındı. Moskova'da, öncelikle Türkiye'ye charter yasağının kaldırılması konusunun masada olacağı da belirtildi.

Rusya'nın 1 Haziran'da sona erecek Türkiye'ye charter uçuş yasağını kaldırıp kaldırmayacağı merakla bekleniyor. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Rus makamlarına, Türkiye'de turizm sektöründe alınan Covid-19 önlemleri ve vaka sayılarındaki düşüşle ilgili bilgi vereceği de bildiriliyor.

Bu haber 368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi