İç pazar için Mayıs, yurt dışı pazar için Haziran beklentisi

İç pazar için Mayıs, yurt dışı pazar için Haziran beklentisi

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, ''Beklentimiz, 2021 turizm sezonunda, Mayıs ayı ile birlikte iç pazarda bir hareketlenmenin başlaması, Haziran ayı ortasından itibaren de yurt dışı pazarlarının açılmasıyla birlikte turizmin biraz daha ivme kazanması yönünde'' dedi.

26 Şubat 2021 - 06:48 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 08:43

Bağlıkaya, Türkiye'nin ilk sanal fuarı 14. Travel Turkey İzmir Dijital fuarının açılışında, dünya genelinde başlayan aşılanma çalışmalarının yakın zamanda seyahatlerin yeniden başlayacağına yönelik umutlarını artırdığını söyledi.

Turizmde yaşanması beklenen hareketliliğe en hızlı biçimde cevap vermek ve sezona hazır girebilmenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Bağlıkaya,  ''Artık rekabet ve pazarlama sürecini iyi yönetenlerin bir adım önde olacağı bir döneme girdik. Yakın uçuş mesafesindeki destinasyonlara talep artıyor, tatil süreleri uzuyor. Ekoturizm ve sürdürülebilirlikle ilgili kaygılar tatil tercihlerinde öne çıkıyor. Ülkemiz, farklı turizm çeşitlerinde ürün sunabilecek zenginliğe sahip olması ve alternatif konaklama tesislerinin varlığı ile farklı tüketici taleplerine yanıt verebilecek potansiyele sahip. Bu da rekabette ülkemizi öne çıkarıyor'' dedi.

Travel Turkey Fuarının yaklaşan sezon öncesi önemli iş birliği çalışmalarına da zemin oluşturacağıne ı vurizmdeki hareketliliği destekleyeceğini belirten Bağlıkaya, ''Beklentimiz, 2021 turizm sezonunda, Mayıs ayı ile birlikte iç pazarda bir hareketlenmenin başlaması, Haziran ayı ortasından itibaren de yurt dışı pazarlarının açılmasıyla birlikte turizmin biraz daha ivme kazanması yönünde'' diye konuştu.

Bu haber 874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor