İGA’dan karla mücadele açıklaması

İGA'dan karla mücadele açıklaması

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, yolcuların rahat ve güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak için 7/24 şekilde yoğun kar temizleme çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

19 Ocak 2021 - 08:42 - Güncelleme: 20 Ocak 2021 - 09:46

İGA'dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"İstanbul Havalimanı, operasyonların aksamaması ve uçuşların kesintiye uğramaması için karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Havacılığın en önemli kuralının uçuş, can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğu bilinciyle operasyonlarına yön veren İstanbul Havalimanı, kötü hava koşullarının uçuş trafiğini etkilememesi, yolcuların rahat ve güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul’da hafta sonundan itibaren etkisini artıran ve tüm ulaşım ağlarını olumsuz etkileyen hava şartları nedeni ile an itibariyle pistlerin açık olduğu İstanbul Havalimanı’nda, yoğun kar temizleme çalışmaları devam etmektedir ve operasyon kesintisiz olarak devam etmektedir.

Apron, pist ve taksi yolları başta olmak üzere, gerekli tedbirlerin alındığı İstanbul Havalimanı’nda, 300 kişiden oluşan “Kar Mücadele Ekibi” toplam 130 adet araç ve ekipmanla 7/24 görev yapmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

 

Bu haber 719 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Turizm nisanda başlar''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Turizm nisanda başlar''
Antalya'yı Ruslar İstanbul'u Bulgarlar ayakta tuttu
Antalya'yı Ruslar İstanbul'u Bulgarlar ayakta tuttu