İkamet sahibi yabancılara uyarı: "İptal ederim,...

İkamet sahibi yabancılara uyarı: "İptal ederim, acımam"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da düzenlenen Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

17 Nisan 2021 - 17:10 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 08:50

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da düzenlenen Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.  

“(Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim) deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin” diyen Soylu,  “Tekrar söylüyorum. Bu hakka girmektir. Bu hasta olanın sorumluluğunu almak hem bunun vicdan azabı ile hem bu dünyada hem öteki dünyada karşı karşıya kalmak demektir. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlıdır. Kesinlikle müsaade etmeyin'' dedi.

“İptal ederim, acımam”

İkamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmaları konusuna da değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Bir mesele var; yabancıların da sokağa çıkma kısıtlamalarında muafiyetleri... Daha önce bir ara genelge de yazdık. Turistik faaliyetler kapsamında kısa süreliğine ülkemizde bulunanlar hariç olmak üzere; şimdi ikamet sahibi. Pasaportunu gösteriyor, başımın üzerine pasaportun var. Ama sen ikamet sahibisin, buradaki yerleşiklerin kurallarına tabi olmakla mükellefsin. Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da. Çünkü insanlar evde kalacaklar, siz pasaportunuz var diye siz turist kılığında, imkanında bunu istismar edeceksiniz, buna da müsaade etmeyeceğiz. Onun için kurallarımız çok net, boşluk bırakmıyoruz." (ajansbizim)

Bu haber 490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
16 yeni otel daha açacak
16 yeni otel daha açacak
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor