Reklam
  • Reklam
İnşaat halindeki otel için tatil sattılar

İnşaat halindeki otel için tatil sattılar

Mersin Tömük’te inşaat çalışmaları devam eden otel için, vatandaşlara tatil satıldı. Bir internet sitesi üzerinden tatil satın alan çok sayıda vatandaş, tatil için gittikleri otelin inşaat halinde olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradılar.

12 Haziran 2019 - 10:03 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 14:29

Mersin Tömük’te  inşaat çalışmaları devam eden otel için, vatandaşlara tatil satıldı. Bir internet sitesi üzerinden tatil satın alan çok sayıda vatandaş, tatil için gittikleri otelin inşaat halinde olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradılar.

Sıcakların başlamasıyla birlikte birçok kişi, tatil planları yapmaya başladı.  Yapılan tüm uyarılara karşın internet siteleri üzerinden ucuz diye satın alınan tatiller, bir çok mağdur yaratmaya başladı.  Bu yöndeki son haberde Mersin’den geldi.

Mağdur Hakan Tetik

Aileleri ile birlikte tatil hayali kuran bazı vatandaşlar,  sosyal medyadan gördükleri Mersin Tömük’teki Delux İstanbul Resort  isimli otelin internet sitesi üzerinden tatil satın aldılar.  Bayram tatili sırasında Mersin’e giden tatilcilerden Hakan Tetik, Ağustos ayı için satın aldığı oteli görmek istedi.

İnşaat halindeki otel

Ailesiyle birlikte Ağustos’ta tatil yapacağı otele giden Hakan Tetik, oteli inşaat haline görünce şaşkına döndü. Tetik, hemen satın aldığı internet sitesi ve otel sahiplerini arayarak mağduriyetinin giderilmesini talep etti. Tetik, ‘’Otel inşaat halinde ve ne zaman biteceği belli değil. Telefonla aradığımız yetkililer vazgeçme hakkımızın olduğunu söylüyorlar. O zaman ödediğimiz paraları iade etsin’’dedi.

TÜRSAB’DAN UYARI

TÜRSAB Mersin Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Hakan Bayındır, özellikle Ramazan Bayramı öncesi Tömük’teki inşaat halinde otel için tatil satışı yapıldığı yönünde çok sayıda şikâyet aldıklarını söyledi.  Birçok kişinin mağdur olduğunu belirten Bayındır,  ne olduğunu bilmedikleri internet sitelerinden tatil satın almamalarını istedi.

TÜRSAB Mersin BTK Başkanı Hakan Bayındır

Bu tür sitelerden alınan tatille ilgili herhangi bir güvence veremediklerini belirten Bayındır, şöyle konuştu:

‘’Ama eğer bir seyahat acentasından ürün satın aldıysanız; elinizde bir sözleşme, bu sözleşmeye dayalı mutlaka bir sigorta ve o seyahat acentasının Turizm Bakanlığı nezdinde teminatı, TÜRSAB nezdinde başka yaptırımlarla karşılanacak haklarınız mevcut demektir.  Bu nedenle tatil satın alırken seyahat acentaları tercih edilmeli.’’

 

Bu haber 507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünya dinamiklerine uygun bir TÜRSAB kimliğine büründük
Dünya dinamiklerine uygun bir TÜRSAB kimliğine büründük
THY  “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi
THY “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi