Reklam
  • Reklam
İstanbul’a 20 milyon Avroluk butik otel yatırımı

İstanbul'a 20 milyon Avroluk butik otel yatırımı

Swiss International, toplam 20 milyon Euro’luk bir yatırımla İstanbul’da 10 ayrı butik otel açmak için harekete geçti. Projenin ilk ayağını oluşturacak Sultanhamam’daki tarihi 2. Vakıf Han’ın 32 odalı bir butik otel olarak faaliyete geçmesi için anlaşma sağlandı.

06 Aralık 2019 - 00:00 - Güncelleme: 07 Aralık 2019 - 22:08

İstanbul’da SohoHouse’da gerçekleştirilen imza törenine Swiss International Ceo’suHenri W.R. Kennedie,Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı ile Apex Consultancy&TradingGroupCEO’su Aran Hawkerkatıldı. Yapılan anlaşma gereği tarihi yarım adanın önemli merkezlerinden biri olan Sultanhamam’da bulunan 2. Vakıf Han, restore edilerek yaklaşık 2 milyon Euro’luk bir yatırımla 32 odalı butik otele dönüştürülecek.

2.Vakıf Han’ın tarihi dokuya uygun olarak restore edileceğini belirten Swiss International Ceo’suHenri W.R. Kennedie, “Tarihi 2. Vakıf Han ile Türkiye pazarına gireceğimiz için çok mutluyuz. İlk hedefimiz, 32 eşsiz odalı lüks bir butik otel ile İstanbul’da olmak” dedi.

“İSTANBUL ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR”

Swiss International olarak Türkiye’devar olmak için çok heyecanlı olduklarını belirten Henri W.R. Kennedie şöyle devam etti;

“2. Vakıf Han’ı en kısa sürede restore ederek 2020 yılı içinde hizmete açmayı planlıyoruz.Butik otel konseptimiz olan SwissButique markası ile faaliyet göstereceğiz. İstanbul dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Türkiye pazarına İstanbul’dan giriş yapacağız. Hedefimiz aynı bölgede kısa sürede 10 ayrı butik otele sahip olmak. Tarihi yarım adada toplamda 200 odaya sahip olmak gibi bir hedefimiz var. Büyüleyici konumu ve tarihi ile İstanbul çok özel bir şehir. Burada, kültürlerin, mutfağın ve mükemmel misafirperverliğin karışımını sunacağız. Çalışmalarımıza Türkiye’deki partnerlerimizKube Gayrimenkul ve Apex Danışmanlık ve Ticaret Grubu ile hızlı bir şekilde devam edeceğiz.”

“TARİHİ YARIMADA İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”

SwissInternational’ın yatırımının tarihi yarımada için önemli bir girişim olduğunu belirten Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı ise, “İstanbul’un merkezi konumundaki Sultanhamam yeni cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. İş ortaklarımız bu bölgede büyüme konusunda çok istekli. 2. Vakıf Han ile başlayan iş birliğimiz kısa sürede yeni anlaşmalarla devam edecek” dedi.

SWISS INTERNATIONAL HAKKINDA

Swiss International Hotels& Resorts, 40 yıl önce İsviçre misafirperverliğini en iyi şekilde sunma hedefiyle turizm sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Bugün Swiss International, Birleşik Arap Emirlikleri Ras Al Khaimah’da ve ABD’de bulunan uluslararası servis merkezi ile global bir şirkettir. Bu pozisyon, şirketin genişleme amacıyla hedeflenen ve hızlı gelişen pazarlara kolay erişim sağlıyor. Şirket, uluslararası “İsviçre Kalitesi” kavramını taşıyan:
Verimlilik, yenilik, sürdürülebilirlik, etik, doğruluk, nezaket, taahhüt ve beklenti idealleriyle hareket etmektedir.

2.VAKIF HAN

Eminönü Sultanhamam’da bulunan 2. Vakıf Han, 1870 – 1927 yılları arasında yaşayan Mimar Kemalettin Bey tarafından inşa edildi. Mimarisiyle dikkat çeken yapı Osmanlı’nın son dönemlerine ait önemli eserler arasında yer aldı. 1914 yılında çok dar ve tarihi bir alanda inşa edilmesi nedeniyle zamanında “mucize bina” olarak da yorumlandı. 2. Vakıf Han, tarihi yarımadanın geleneksel mimarisine uyum sağlayarak Birinci Ulusal Mimarlık Dönemi’nin önemli yapıları arasında gösterilmektedir.

 

 

Bu haber 1321 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm sektörü olarak bu yıl amacımız ayakta kalabilmek
Turizm sektörü olarak bu yıl amacımız ayakta kalabilmek
TÜRSAB'tan Ticaret Bakanlığı'na ziyaret
TÜRSAB'tan Ticaret Bakanlığı'na ziyaret