İstanbul – Ulanbatur seferleri doğrudan yapılacak

İstanbul – Ulanbatur seferleri doğrudan yapılacak

Türkiye ile Moğolistan arasında yeni mutabakat zaptı ile İstanbul ve Ulanbatur arası doğrudan bağlanıyor.

24 Eylül 2019 - 08:40 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 10:21

Türkiye ve Moğolistan Sivil Havacılık Makamlarını temsil eden heyetler arasında 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde Ulanbator’da iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini görüşmek ve geliştirmek amacı ile sivil havacılık müzakereleri gerçekleştirildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici ve Moğolistan Karayolları ve Ulaştırma Bakanlığı Hava Ulaşım Politikaları Direktörü Dorjgotov Myagmarsure başkanlıklarında gerçekleştirilen görüşmelerde, havayolu taşıyıcılarımızın süregelen koltuk kısıtlaması taleplerine ilaveten teknik işbirliği konuları ele alındı.

Toplantı sonrasında  imzalanan yeni  Mutabakat Zaptı ile halihazırda 500 koltuk olan kapasite 300 artışla 800 koltuğa çıkartıltı. Ayrıca Bişkek üzerinden 5. Trafik haklı olarak icra edilmekte olan İstanbul – Ulanbatur seferlerinin doğrudan icra edilebilmesinin önü açıldı. Anlaşmada Bişkek 5.Trafik hakkı korunurken, bu yeni düzenleme ile büyük göve uçaklarla İstanbul-Ulanbatur arası haftalık 3 frekans direkt uçuş imkanı ile birlikte yolcu konforu önemli düzeyde artarken, uçuş süresi de yaklaşık 2 saat kısalmış olacak.

Bu anlaşma çerçevesinde sivil havacılık otoritelerinin her yıl biraraya gelerek mevcut pazar şartlarını değerlendirerek kapasitenin artırılması da dahil havacılık ilişkilerini görüşmeleri konusunda mutabık kalınmış, eğitim başta olmak üzere iki ülke arasında havacılık alanında her türlü işbirliği olanaklarının artırılmasına karar verildi.

Bu haber 1009 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUI'ye 1.75 Milyar Avro kredi desteği
TUI'ye 1.75 Milyar Avro kredi desteği
Bankacılık sektörü ''Çek Ödeme Destek Kredisi'' başlattı
Bankacılık sektörü ''Çek Ödeme Destek Kredisi'' başlattı