Reklam
  • Reklam
Kapadokya’da hedeflediğimiz turist rakamlarına ulaşamadık

Kapadokya'da hedeflediğimiz turist rakamlarına ulaşamadık

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, eşsiz güzellikteki vadileri, doğa harikası peribacaları ve yeraltı şehirleri ile Kapadokya bölgesinin Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu belirterek,her yıl yaklaşık 3,5 milyon yerli ve yabancı turist ağırlayan bölgenin pandemi dolayısıyla bu yıl hedeflediği turist rakamlarına ulaşamadığını söyledi.

21 Eylül 2020 - 09:14 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 10:48

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’in sunduğu ve Haber Global ekranlarında yayınlanan gezi programında Kapadokya ve Nevşehir’i anlattı. Tüzmen ile birlikte sabah erken saatlerde balon turuna katılan Arı, Nevşehir’in Türkiye’nin ve dünyanın en fantastik, en romantik ve en mistik şehri olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, Haber Global ekranlarında Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak olan ‘Kürşat Tüzmen’le Benim Şehrim’ programına konuk oldu.

Motorsiklet üzerinde Türkiye’yi gezen Kürşat Tüzmen ile birlikte sabah erken saatlerde buluşarak balon turuna katılan Başkan Arı, Haber Globan izleyicileri için Nevşehir ve Kapadokya bölgesini anlattı.

Pandemi nedeniyle hedefe ulaşamadık

Eşsiz güzellikteki vadileri, doğa harikası peribacaları ve yeraltı şehirleri ile Kapadokya bölgesinin Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu belirten Arı, her yıl yaklaşık 3,5 milyon yerli ve yabancı turist ağırlayan bölgenin pandemi dolayısıyla bu yıl hedeflediği turist rakamlarına ulaşamadığını söyledi.

Pandeminin sona ermesi ile birlikte bölgenin yeniden eski günlerine döneceğini ve turist sayısında ciddi artışlar yaşanacağını ifade eden Arı, “2020 yılı için ciddi bir turist artışı bekliyorduk fakat pandemi dolayısıyla maalesef bu gerçekleşmedi. Şimdi yeniden toparlanma dönemindeyiz. Ben inanıyorum ki kısa sürede bu beladan kurtularak bölgemize gelen turist sayısını arttıracağız. Bunun için bizlerde Nevşehir Belediyesi olarak hem bölge hem de ülke turizmine ciddi katkılar sağlayacağına inandığımız Nevşehir Kalesi etrafındaki dünyanın en büyük yamaç yerleşim merkezi olan Kayaşehir’i turizme kazandırdık. Sadece burası bile yılda en az 1 milyon turist ağırlayacak. “ dedi.

Başkan Arı’nın konuk olduğu ‘Kürşat Tüzmen’le Benim Şehrim’ programı Ekim ayının ilk haftasında Haber Global ekranlarında yayınlanacak. (Kaynak: Nevşehir Belediyesi)

Bu haber 600 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteden kiralık 88 odalı otel ve kongre merkezi
Üniversiteden kiralık 88 odalı otel ve kongre merkezi
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti