Kapalı devre turizm başlıyor

Kapalı devre turizm başlıyor

KKTC'de Sağlık Üst Kurulu ile gerçekleştirilen toplantılar neticesinde belirlenen koşullar ve tedbirler kapsamında, “kapalı devre” turizm faaliyetlerine, 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren başlanacak.

07 Nisan 2021 - 12:01 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 15:05

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Üst Kurulu ile gerçekleştirilen toplantılar neticesinde belirlenen koşullar ve tedbirler kapsamında, “kapalı devre” turizm faaliyetlerine, 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren başlanacağını duyurdu.

''kapalı devre'' turizm faaliyetlerinde turistlere elektronik bileklikler takılacak. Turistler bu bileklikler aracılığı ile rezervasyon yapılan turizm konaklama tesislerinin dışına çıkamayacak.

Charter ve tarifeli seferleri kapsayan “kapalı devre” turizm faaliyetleri ile ilgili belirlenen kriter ve tedbirler şunlar:

1. Kapalı devre turizm faaliyetleri, charter ve tarifeli seferler için geçerli olacak. 
2. Ülkeye girecek turistlerin, çift negatif PCR sonucunu ibraz etmeleri zorunlu olacak. 
3. Hotel rezervasyonları, acenteler aracılığı ile yapılacak.
4. KKTC’ye gelecek olan turistler, acenteler aracılığı ile yapmış oldukları konaklama tesisleri dışına çıkmayacak.
5. KKTC’ye gelen turistler, Kuzey Kıbrıs Turkcell aracılığı ile geliştirilen ve kontrolü Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılacak elektronik bileklikler aracılığı ile rezervasyon yapılan turizm konaklama tesislerinin dışına çıkılmayacak. 
6. 12 Nisan 2021 tarihinde “kapalı devre” turizm modeli içerisinde yer alacak turizm konaklama tesisleri çalışanları da, tesis dışına çıkmayacak, çalışan dışında turizm konaklama tesisine dışarıdan giriş yapılmayacak.
7. Belirlenen kriter ve tedbirlere aykırı davranışta bulunanlara, cezai müeyyide uygulanacak.

 

Bu haber 726 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor