Karaloğlu, ’’2020 turizm gelirimizi arttırdığımız bir yıl...

Karaloğlu, ''2020 turizm gelirimizi arttırdığımız bir yıl olacak''

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Günlük, haftalık, aylık rekorların kırıldığı ve nihayetinde hem Antalya olarak hem Türkiye olarak yıllık rekorların kırıldığı bir sezonu geride bırakıyoruz. 2020 turizm gelirimizi arttırdığımız bir yıl olacak'' dedi.

26 Aralık 2019 - 11:23 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 15:09

Karaloğlu, iyi bir 2019 sezonunu geride bırakıldığını ifade ederek,  “Günlük, haftalık, aylık rekorların kırıldığı ve nihayetinde hem Antalya olarak hem Türkiye olarak yıllık rekorların kırıldığı bir sezonu geride bırakıyoruz. Turist sayısı ve gelir bakımından aynı şeyleri söyleyemeyiz bu doğru ancak turist sayısını da belli bir noktaya getirilmeden, gelirleri de daha yukarı çekmeninde mümkün olmadığını biliyorsunuz. İnşallah 2020 yılı geliri en çok arttırabildiğimiz yıl olsun” dedi.

Turizmin Amiral Gemisi Antalya’dır

2020 yılının iyi bir yıl olacağını öngördüklerini belirten Vali Karaloğlu, “Turizmin lokomotifi, amiral gemisi Antalya’dır. Türkiye’de ve Antalya’da turizmle ilgili bir başarı varsa bu başarının altında kentte ki bütün tarafların çok ciddi bir biçimde çalışmasının sonucudur. Antalya’da biz, kamu, yerel yönetimler, sivil toplum, hep birlikte sektörün sorunlarını oturur konuşuruz ve çözebildiğimizi ilde, çözemediğimizde merkezi hükümete taşıma konusunda ciddi bir işbirliğimiz var. Antalya’da ki başarının temelinde bu işbirliği var. İnşallah bu işbirliğimiz hiç bozulmadan devam etsin” ifadelerini kullandı.


Turizmi Bütün Şehirlerimize Yayma Hedefimiz Var

Antalya’da son 3 yıldır temalı yıllar ilan ettiklerine dikkat çeken Vali Karaloğlu, “2018’e Perge Yılı dedik, 2019’a Aspendos Yılı dedik ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’de geçen yılı göbekli tepe yılı ilan etti. Bu tema hem Urfa’ya hem Güneydoğu Anadolu bölgesine çok ciddi bir sinerji yarattı. Şimdi 2020 ile ilgili Türkiye’nin tema çalışması var. Ümit ediyoruz ki Antalya’mızdan bir değerimiz Türkiye’nin teması olsun” şeklinde konuştu.

Bu haber 2637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek