Reklam
  • Reklam
Karaloğlu, sadece eylül de 2.5 milyon yabancı turist bekliyor

Karaloğlu, sadece eylül de 2.5 milyon yabancı turist bekliyor

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na video konferans sistemi ile katıldı.

30 Mayıs 2020 - 15:42 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 - 09:22

Koronavirüs salgının Antalya ekonomisine etkilerinin ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya Vali Münir Karaloğlu'nun yanısıra, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve ATSO Meclis Üyeleri katıldı.

Kontrollü sosyal hayat dönemi

Koronavirüs salgınının, bütün dünyanın ortak bir sorunu olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, " Dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Antalya'mızda da bu salgından kurtulmanın mücadelesini veriyoruz. Bu kriz ortamından özellikle iş dünyası çok ciddi etkilendi. Farklı sektörler farklı oranlarda etkilense de herkes bir şekilde bu salgın mücadelesinden nasibini aldı.Sayın Cumhurbaşkanımızın dün ifade ettiği, kontrollü sosyal hayat olarak adlandırılan bu süreçte hepimize çok büyük görevler düşüyor. Hep birlikte çalışarak ve üreterek bu 3 ay içerisinde kaybettiklerimizi en hızlı şekilde nasıl geri alabiliriz, bunun üzerinde durmalı ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmalıyız" dedi.

Sadece eylül ayında 2.5 milyon yabancı turist

Sektör olarak baktığımızda Antalya'da en fazla turizm sektörünün salgından etkilendiğini belirten Vali Karaloğlu, "Tabi ki bu süreçte Turizm sektörünün toplu olarak kepenk indirmesiyle birlikte Antalya’da turizm yara aldı.Uluslararası bütün trafik durmuş oldu ama bir şeyi unutmayalım; krizden çıkarken bu süreçten sonra en hızlı toparlanacak sektörlerden biri de yine turizm olacaktır çünkü insanlar taleplerini ortadan kaldırmadı.İnsanlar sadece taleplerini erteliyorlar. İnşallah 1 Haziran itibarıyla şehirlerarası seyahat yasağı kalkıyor. Daha önce kapatmak zorunda kaldığımız ve turizmle bağlantılı olan restaurantlar, lokantalar, kafeler, sahiller, parklar ve mesire alanları açılmış olacak. İnsanlar evde kalmaktan sıkıldı ve hepimizin tatile ihtiyacı var. İç turizmde 1 Haziran itibarıyla çok ciddi bir hareketlilik olacak. Dış turizmde ise özellikle Almanya ile bilet satışları başladı. Ülkelerin salgın sonuçlarına göre de dış turizmde özellikle 2020 yılının ikinci yarısında çok ciddi bir hareketlilik yaşanacaktır. Antalya'ya en kötü ihtimalle 2.5 milyon turistin gelmesi konusunda iddiada bulunlar oluyor. Ben bu rakamın sadece Eylül ayı içerisinde yakalanacağını tahmin ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönem, geçtiğimiz dönem kaybettiğimiz kayıpların telafi edildiği bir dönem olacak" dedi.

Bu haber 848 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akça, 2 otelin Genel Koordinatörü oldu
Akça, 2 otelin Genel Koordinatörü oldu
Otelde yangın paniği: 1 yaralı
Otelde yangın paniği: 1 yaralı