Reklam
  • Reklam
Karaloğlu, ’’Turizmde artık yeni şeyler söyleme zamanımız...

Karaloğlu, ''Turizmde artık yeni şeyler söyleme zamanımız geldi geçiyor''

Vali Münir Karaloğlu AKTOB’un düzenlediği 2018 Perge Yılı Bilgilendirme Toplantısına katıldı. Bu yıl Antalya’ya gelen turistlerin 3’te 1’inin Perge’yi ziyaret etmesinin hedeflendiğini belirten Vali Karaloğlu Perge Yılı’nın hayırlı olmasını diledi.

12 Nisan 2018 - 11:35 - Güncelleme: 13 Nisan 2018 - 15:53

2018 yılı turizm teması olarak Perge Antik Kenti belirlendi. Uluslararası ve ulusal birçok tanıtım materyalinin belirlendiği proje kapsamında sosyal medyada Perge Antik Kenti için 'Visit Perge' etiketi oluşturuldu.


Vali Münir Karaloğlu, Antalya Yüksek İstişare Konseyi'nde gündeme gelen ve kabul görerek, Antalya turizminde bu yılın teması olarak belirlenen '2018 Perge Yılı'nın bilgilendirme toplantısına katıldı. 2018 Perge Yılı temasına öncülük eden Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) öncülüğünde bu yıl Perge'yi öne çıkartacak ve Antalya'ya tatile gelen hem yerli hem de yabancı turistlerin Perge Antik Kenti'ni ziyaretini teşvik edecek etkinliklerle ilgili tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’de katıldı.

DÜNYANIN EN ZENGİN TARİHİ ŞEHRİ

2018 Perge Yılı projesinin Antalya'da hep konuşulan, turizmi 12 aya yayma, turizm ve pazar çeşitliliği konularındaki ete kemiğe bürünmüş önemli bir proje olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, “Dünyada Antalya kadar antik şehir ve tiyatro olan başka bir şehir ben bilmiyorum. Bilen varsa beri gelsin. Ama elimizdeki bu devasa değeri kullanamama konusunda da liderliğimiz var maalesef. Perge Belek, Kundu, Antalya merkez, havalimanına çok yakın ama ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçi sayılarına baktığımızda bir problem görüyoruz" dedi.

HERŞEYİYLE ZİYARETE HAZIR

Perge'nin alt ve üstyapılarıyla döneminin en parlak şehri olduğunu anlatan Karaloğlu, “Çok uzun süredir bölgede kazılar yapılıyor. Son dönemde kazılar hızlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığımız orada restorasyon çalışmalarına da hız verdi. Perge kulelerinin restoresi devam ediyor. Stadyumunda inşaat başladı. Tiyatro uzun süredir ziyarete kapalıydı, geçen sene tekrar ziyarete açmıştık, proje çalışmalarımız devam ediyor ve biter bitmez restore çalışmalarımız olacak. Geçen yıl Bakanlık tarafından karşılama merkezi nefis şekilde yapılmıştı. Orası her şeyiyle ziyarete hazır bir hale dönüştü" diye konuştu.

GELEN TURİSTİN 3'TE 1'İ ZİYARET ETSİN

Perge Yılı projesini üstlenen AKTOB ve TÜRSAB'a teşekkür eden Vali Karaloğlu, afiş, bilbord, video, sosyal medyasıyla her şeyin hazır olduğu ve şimdi sektörün buna sahip çıkması gerektiğini söyledi. Bu konuda özellikle seyahat acenteleri, tur operatörleri ve otellere işaret eden Karaloğlu, “Hedefimiz bu sene Antalya'ya gelen her turistin 3'te 1'i Perge'ye ziyaret etsin. Yılsonunda bu hedefin sonucunu hep beraber göreceğiz. Bizim turizmde artık yeni şeyler söyleme zamanımız geldi geçiyor, eski alışkanlıklar ve ezberle 20-25 milyon rakamlarını göremeyiz" dedi.

HER YIL BİR DEĞER ÖNE ÇIKACAK

Dinlenmek için Antalya'ya gelen turisti farklı bir lezzet ve kültürel hafızayla ülkelerine döndürülmesi gerektiğini de söyleyen Vali Münir Karaloğlu, “Antalya bu konuda çok cömert bir şehir. Gastronomi, tarih, doğa, yaylalarımız, çok kadim Yörük kültürümüz var ve bunları değerlendirmemiz lazım. Dünyada seyahat trendleri de değişiyor, genç nesil gelip deniz kenarında 15 gün tatil yapmak istemiyor, farklı maceralar da arıyor. Bu noktada her yıl Antalya'nın farklı bir değerini öne çıkaracağız. Seneye belki Aspendos, Phaselis veya Side diyeceğiz" diye konuştu.

Konuşmasının ardınan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Münir Karaloğlu Toplantı heyetiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber 1067 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    4 ay önce
    Sayın Valimiz- Antalya'nın 10-15 yıllık yakın tarihine bir göz atarak YILLARDIR ÇOK ŞEY Söylendiğini ve sürekli kan kaybetmiş o*** Turizmin topar***ması için HiçBir ŞEY yapılmadığını- Açıkça görebilir ve Şampiyon DEMEÇLER Yerine "gerçekleri değerlendirerek" ACİL*Önlemler alabilir mi acaba? https://www.academia.edu/7706626/ARO_-_ANTALYA_TURİZM_RAPORU_Şubat_2007_
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hava yolları  internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler arasında
Hava yolları internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler...
Havalimanlarımız liste başı
Havalimanlarımız liste başı