Reklam
  • Reklam
Kavaloğlu, ’’Almanlar gelmeye devam edecek’’

Kavaloğlu, ''Almanlar gelmeye devam edecek''

AKTOB Başkan Yardımcısı ve Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Almanların en kötü dönemde geldiğini, kaliteli ve hesaplı tatil isteyen Almanların gelmeye devam edeceğini söyledi.

13 Nisan 2019 - 08:56 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 10:21

Kaan Kavaloğlu yaptığı açıklamada, 2019 yılının başladığı gibi bütün pazarlarda artışla devam edemeyeceğini,dolayısıyla yatak arzı az olmadığı için tamamen fiyata endeksli bir iki yıl geçirdiklerini, fiyatlardaki düşüşlerle başarıyı yakaladıklarını belirtti. 

''Şimdi artık amacımız ortalama fiyatları yükseltme olmalı'' diyen Kavaloğlu, ''Gelen kişi sayısını tamamen başarıya endekslemiyorum. Hem kişi sayısı artmalı hem fiyatlarımız artmalı. Dolayısıyla gelirlerimiz ve karlılıklarımız artmalı'' dedi. 

Almanlar gelecek

Kaan Kavaloğlu şunları söyledi:

''Almanlar farklı ülkelerde tatil deneyimlerini yaşamaya devam ettiler. Ama bizim ülkemizde tatil yapan Alman turistler zaten gelmeye devam ediyorlar. Almanlar kaliteli ve indirimli tatil imkanı yakalamak istiyorlarsa Türkiye'den başka bir destinasyon imkanları yok. Alman turist gelecek. Almanlar artık Türkiye'yi biliyorlar. Almanya ile Türkiye arasındaki turizm ilişkisi açısından bence konu siyasetin dışına taştı. Türkiye'ye bu kadar kötü algı yönetimi yapılmasına rağmen Almanlar geliyorlar ve bu sene de gelmeye devam edecekler. Önümüzdeki sene yine gelecekler. Bu kadar kaliteli tatili dünyanın hiç bir yerinde bu imkanlarla yapamazlar.'' 

İngiltere pazarı 3.cü pazar olacak

İngiltere pazarının her geçen gün geliştiğine vurgu yapan Kavaloğlu, ''İngiltere pazarı çok iyi gidiyor. İngiltere pazarı yakın zamanda Alman ve Rus pazarı sayılarına ulaşabileceğini hayal ediyorum. O zaman Antalya tamamen bambaşka bir destinasyon olacak'' diye konuştu. 

Turizmde istihdamın uzun zamandır bir ivme kazanamadığını anlatan Kavaloğlu, gençlerin tekrar turizme yönelmelerini sağlamamız, turizmin büyük imkanlar sunduğunu onlara anlatmamız gerektiğini, bir iki senelik geçiş döneminin bunu biraz azalttığını ama 2019 yılının güzel gözüktüğünü ifade etti.

Limak'ın otel yatırımları yurt dışında sürüyor

2018 yılında Limak Hotels & Resort olarak iyi bir sezon atlattıklarına dikkat çeken Kaan Kavaloğlu, şöyle konuştu:

''2019 yılı çok daha iyi gözüküyor. 2019 yılının bizim açımızdan farklı bir önemi var. 2018 yılı içerisindeki yatırımlarımız içerisinde en büyük yatırımımızı KKTC'de Bafra bölgesinde Limak Cyprus olarak yaptık. Şimdi Makedonya'da Limak Holding'in çok büyük bir yatırımı var. 250 milyon Avroluk bir yatırım. Bir adet 5 yıldızlı otel, 900'e yakın rezedans, alış veriş merkezi ve bir otoyol projesi var. Üsküp'te 240 odalı şehrin en merkezi yerinde 5 yıldızlı bir otel yapıyoruz. Yatırımın sonunda orada yabancı bir firma ile partnerlik yapabiliriz. Görüşmelerimiz sürüyor. Kuzep Kıbrıs'taki otelin ardından Balkanlarda ikinci otelimizi de yurt dışında açıldı diyebiliriz. Bunun devamında Balkanlarda devam eden yatırımlarımız olacak. 

Havalimanı projelerimiz devam ediyor. Havalimanı olduğu, işletmesini yatığımız bölgelerde otel yapma imkanımız var. 3. havalimanındaki oteli Yotel işletiyor. Biz orada sadece danışmanlık yaptık. Tamamen Yotel'in sorumluluğunda bir otel oldu.''

Bu haber 658 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk çeyrekte uçuşların yüzde 80’ni zamanında gerçekleşti
İlk çeyrekte uçuşların yüzde 80’ni zamanında gerçekleşti
Mersin Belediyesi Hava Taksi hizmetine başladı
Mersin Belediyesi Hava Taksi hizmetine başladı