Kayak merkezleri ve termal tesislerinde yüzde 100 doluluk olacak

Kayak merkezleri ve termal tesislerinde yüzde 100 doluluk olacak

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, okulların tatile çıktığı sömestr tatilinde ekonominin canlanacağı, bir turizm hareketinin de yaşanacağını söyledi.

18 Ocak 2020 - 09:39 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 09:20

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, sömestr'da tatile çıkacak ailelerin 3 farklı destinasyona yöneldiklerini belirterek, ''Aileler Uludağ, Davraz, Palandöken, Erciyes gibi kayak merkezleri, Yalova, Afyon, Sandıklı, Kızılcahamam gibi termal bölgeleri, Kars, Ardahan'a giden Doğu Treni ile Ege, Akdeniz ve Kapadokya'da açık olan otellere gidecekler'' dedi.

Yüzde 100 doluluk olacak

Kayak merkezleri ile termal otellerinin yüzde 100 doluluğa ulaştığını ifade eden Sururi Çorabatır, şunları söyledi:

''Kayak Merkezleri, Termal oteller ile Doğuya giden trenler yüzde 100 doluluğa ulaştı. Bu oldukça sevindirici bir gelişme. Ege, Akdeniz ve Kapadokya'da açık olan otellerde de iyi bir doluluk yakalanacak. Özellikle tatil yörelerindeki otellere gelen öğrenciler için otellerde düzenlenen salonlarda etüt imkanı yaratılıyor. Öğrenciler otelde hem tatillerini hem de eğlencelerini yapıyorlar. Ayrıca isteyen öğrenci de kendileri için ayrılan salonlarda derslerini yapabilecekler. Bu amaçla gelen öğrenci grupları da var. Sömestr tatili Türkiye'de ekonomiye canlılık kazandırırken tatil bölgelerinde turizm hareketliliğini de sağlıyor.''

Bu haber 417 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'den 600 kokpit personeline ücretsiz izin bildirimi
THY'den 600 kokpit personeline ücretsiz izin bildirimi
2 otelini sağlık çalışanlarına açan Doğuş Grubu'ndan dev bağış
2 otelini sağlık çalışanlarına açan Doğuş Grubu'ndan dev...