Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran’da buluştu

Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran'da buluştu

Kayserili turizmciler Tahran'da düzenlenen Kayseri Erciyes toplantısında 250’e yakın İranlı turizm acentesi ile işbirliği fırsatı buldu.

22 Temmuz 2019 - 00:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2019 - 12:37

Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan direkt charterseferleri ile kış sezonu boyunca yoğun şekilde yabancı turistleri ağırlayan Kayseri Erciyes İran pazarındaki turizm profesyonellerine tanıtıldı.

Türk Hava Yolları Kayseri Müdürlüğü girişimi ile İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Kayseri-Erciyes tanıtım toplantısında Kayserili turizm acenteleri ve otel yetkilileri İran'da faaliyet gösteren 250’e yakın turizm acentelerinin temsilcileri ile buluştu.

Turizmlerin bir araya geldiği organizasyonda işbirliği potansiyeli değerlendirildi. Erciyes başta olmak üzere Kayseri’nin tabi güzellikleri bölgenin sahip olduğu turistik ve kültürel zenginlikler anlatıldı, bire bir görüşmeler sağlandı.

İran’daki programa katılan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da turizm operatörlerine Erciyes’in sahip olduğu kayak altyapısı ve bölgenin sunduğu imkânlar hakkında geniş bir sunum yaptı.

Kayseri ve bölgemizde kış ve kültür turizmini entegre etmeye başladıklarını belirten Dr. Murat Cahid Cıngı, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz’in Erciyes Dağı’nda yapmış olduğu devasa master planı artık şehrimize çok ciddi ekonomik ve ticari katkılar sağlamaya başladı. Son yıllarda hem charter uçuşlarla hem de aile ve arkadaş gurupları ile gelen yabancı turistleri ağırlıyoruz. Bu kapsamda Erciyes’in ve Kayseri’nin turizm potansiyelini değerlendirerek şehrimize daha fazla ülkeden daha çok turist getirmek için de global organizasyonlara iştirak ediyor fuarlardatanıtımlarda bulunuyoruz;yerli ve yabancı çok farklı çevrelere sunumlar yaparak potansiyelimizi büyütmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Tahran’da Kayseri’yi, Erciyes’i ve bölgemizin sahip olduğu eşsiz zenginlikleri İranlı acentelere anlatarak sunumlar yaptık. Çok verimli bir program gerçekleştirdik. Geri dönüşleri bu kışalacağımızı düşünüyoruz. Ülkemizin İran’da bir numaralı turizm pazarı olduğu istatistiksel olarak bir gerçek ve biz deErciyes olarak payımiza düşeni almak için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bu güzel programı organize eden THY Kayseri ve Tahran müdürlüklerine Erciyes ailesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber 2348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524  yapı mühürlendi
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524 yapı mühürlendi
Saros bizim geleceğimiz
Saros bizim geleceğimiz