Kemer’de iki otelin fazla odaları yıkılıyor

Kemer'de iki otelin fazla odaları yıkılıyor

Turizm sezonu öncesi kaçak ve imara aykırı yapıların yıkımına hız kesmeden devam eden Kemer belediyesi ekipleri, iki otelin 80 fazla odasını yıkmaya başladı.

13 Şubat 2020 - 14:26 - Güncelleme: 15 Şubat 2020 - 17:04

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de kaçak yapılar yıkılıyor.

Belediye, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince kaçak inşa edilen yapıların yıkımına hız verdi.

İlçe merkezinde bulunan iki otelin oda olarak kullanılan bölümlerinin imara aykırı olarak yapıldığını tespit eden belediye ekipleri, söz konusu kaçak yapıların yıkımına başladı.

Turizm sezonu öncesi kaçak ve imara aykırı yapıların yıkımına hız kesmeden devam eden belediyemiz yıkım ekipleri, Kemer Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı numara 36 adresindeki 464 ada 2 parselde yer alan otelindaha sonra yapılan 1620 metrekarelik alandaki 50 odalık eklenti yapılarını yıkıyor.

Ekipler, Merkez Mahallesi Şehit Er Hasan Yılmaz Caddesi numara 32 adresindeki 208 ada 13 parselde yer alan otelin imara aykırı inşa edilen 1751 metrekarelik alandaki 30 odanın yıkımını gerçekleştiriyor.

 KAÇAK YAPILAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, ilçede kaçak ve imara uygun olmayan yapılaşmalara asla izin vermeyeceklerini bildirdi.

Kemer’in Türkiye’de ve dünyada önemli bir turizm merkezi olduğuna işaret eden Başkanımız Topaloğlu, “Belediyemizce İmar Kanunu’na aykırı olduğunu belirlediğimiz iki otelde yıkım çalışması başlattık. İlçemizde kaçak ve imara aykırı otel ve iş yerleri ve büfelerle ilgili olarak belediye ekiplerimiz planlı bir şekilde çalışma yürütüyor. Kemer’de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Haksız kazancın önüne geçmek için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Bu haber 3418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm cenneti Türkiye'ye ilgimiz tekrar eskisi gibi olacak
Turizm cenneti Türkiye'ye ilgimiz tekrar eskisi gibi olacak
Turizm beldelerindeki eğlence sektörü normalleşmek istiyor
Turizm beldelerindeki eğlence sektörü normalleşmek istiyor