Reklam
  • Reklam
Kemer’de ’’Likya’’ filmi çekilecek

Kemer'de ''Likya'' filmi çekilecek

Çanakkale Savaşını anlatan ve 6 Martta vizyona girecek olan ''Mendilim Kekik Kokuyor'' filminin yönetmeni Bozkurt, ilerleyen zamanlarda Likya ile ilgili bir film de çekmek istediğini belirtti.

24 Şubat 2020 - 10:35 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 11:17

Çekimlerinin bir bölümü Kemer’de yapılan “Mendilim Kekik Kokuyor” filminin yönetmeni Kadir Bozkurt, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da yer aldı.

Çanakkale Savaşını anlatan ve 6 Martta vizyona girecek olan filmin yönetmeni Bozkurt, desteklerinden dolayı Başkanımız Topaloğlu’na teşekkür etti. Bozkurt, ilerleyen zamanlarda Likya ile ilgili bir film de çekmek istediğini belirtti.

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli yürüyüş yolları arasında gösterilen Likya Yolu’nun önemli bir kısmının Kemer’den geçtiğini aktaran Bozkurt, film için belediye, KETAV ve KETOB ile iş birliği içerisinde olacaklarını kaydetti.

BaşkanTopaloğlu ise Mendilim Kekik Kokuyor filminin 6 Martta vizyona gireceğini hatırlatarak, “Çanakkale Savaşı’nı anlatmasından dolayı güzel bir film. Çekimlerinin bazı sahneleri, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Kemer’de yapıldı. Kemer’in her alanda adının duyulması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Yönetmen Kadir Bozkurt, bundan sonra da Likya filmi çekmek istedi ve bizden destek istedi. Bizde kendilerine KETAV ve KETOB ile ortaklaşa destek verebileceğimizi aktardık. Kemer’i tanıtmak için çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah hayırlı olur.” dedi.

Bu haber 792 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar