Reklam
  • Reklam
Kemer’de turistlere maske dağıtıldı

Kemer'de turistlere maske dağıtıldı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer caddelerinde ilçeye gelen yerli ve yabancı misafirlere maske dağıttı.

17 Eylül 2020 - 06:21 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 09:14

Türkiye’de maske takmanın zorunlu olmasından dolayı farkındalık oluşturmak amacıyla Kemer caddelerinde maske dağıtan Başkan Topaloğlu, maske takmanın yanı sıra sosyal mesafe ve hijyenin önemine de dikkat çekti. Kemer’e gelen yerli ve yabancı misafirlerin maske kuralına uymalarını teşvik etmek amacıyla maske dağıtan Başkan Topaloğlu, kurallara uyanlara da teşekkür etti.

Başkan Necati Topaloğlu, belediye olarak maske dağıtımına aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Kovid-19 önlemleri ile yaşamaya alışmak zorundayız. Sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Belediye personelimiz günlük yaklaşık 4 bin maske dikiyor. Pazar girişlerinde maskelerimizi halka ulaştırıyoruz. Sokakta gezen vatandaşlara ve yabancı misafirlerimize de dağıtıyoruz. Farkındalık yaratmak istedik” diye konuştu.

Kemer’in turistik bir belde olduğunu da hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Otellerin yüzde 90’ı açık ve doluluk oranı yüzde 60 civarında. Kemer sokaklarında maske dağıtarak turistlere maske takmanın önemini hatırlatıyoruz. İlçemize gelen misafirlere Türkiye’nin bu işe ne kadar önem verdiğini anlatıyoruz. Herkesin kurallara uymasını rica ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Ukrayna ve Rusya’dan gelen misafirler de Kemer Belediyesinin koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında maske dağıtmasından dolayı teşekkür etti. (Kaynak: Kemer Belediyesi)

Bu haber 453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel odasında fuhuş düzeneği
Otel odasında fuhuş düzeneği
Uludağ'daki otelini kiraya verdi
Uludağ'daki otelini kiraya verdi