Reklam
  • Reklam
Kemer sezona hazır misafirlerini bekliyor

Kemer sezona hazır misafirlerini bekliyor

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Şener Gürler, Kemer bölgesinin Antalya'nın en yoğun olduğu turistik bölge olduğunu söyledi.

30 Nisan 2019 - 15:27 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 13:11

KETOB Başkanı Gürler, Turizm Days'e yaptığı açıklamada, Kemer'e bu yıl misafir akını beklediklerini ifade ederek, ''Genellikle Rus bölgesi olarak bilinen Kemer Bölgesi bu yıl sadece Rusa'dan değil Avrupa ülkeleriden de ciddi misafir ağırlamayı bekliyor. Konaklama tesislerimiz yeni sezona hazır. Oteller bütün hazırlıkları tamamladı. Personel için eğitim proğramları düzenledik. Kemer sezona hazır, misafirlerimizi bekliyoruz'' dedi.

Her bütçeye uygun tatil yeri


Kemer'in her bütçeye uygun tatil yapılabilecek bir bölge olduğunun altını çizen Gürler, ''Kemer'de 350 civarında farklı kategrilerde tesis bulunuyor. Bu tesilerin 77'si 5 yıldızlı otel ve tatil köyü, 37 tanesi 4 yıldızlı otel ve tatil köyü, 38 tanesi 3 yıldızlı oteldir. Kalan oteller ise belediye belgelidir. Kemer bölgesinin diğer bölgelere göre en büyük avantajı ise her kategoride otelle her bütçeye uygun tatil sunmasıdır. Bu nedenle herkes bütçesine uygun bir tatili Kemer bölgesinde bulabiliyor'' diye konuştu.

Hedef yüzde 20 artış

Kemer bölgesinin hedefinin 2018 yılını en iyi yıl olarak kabul edip daha iyi bir yaşamak olduğunu vurgulayan Şener Gürler, şunları söyledi:

''Antalya 2019 yılında 2018 yılına göre yüzde 20 artışla 16 milyon turisti ağırlaayı hedefliyor. Kemer bölgesi de bu hedefin altında olmayacak. 2018 yılına göre 2019 yılında yüzde 20'lik bir artış hedefliyoruz. 

Kemer, Antalya'nın en yoğun olacağı bölge olacak. Çünkü Kemer bölgesinde sadece konaklama üzerine bir turizm yapılmıyor. Ören yerleri, tarihi ve turistik noktaları, Milli parklar, günübirlik alanlar, misafirlerin rahatça dolaşabileceği alanlar en büyük avantajlarımızdandır. Buralara her gün çok sayıda günübirlik misafir gelerek Kemer Bölgesinin turist yoğunluğunu artırmaktadır.''

Bu haber 1234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Otellere HES koduyla girilebilecek
Otellere HES koduyla girilebilecek