Reklam
  • Reklam
Kemer yeni dönem turizme hazır

Kemer yeni dönem turizme hazır

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yeni dönem turizme hazır olduklarını ifade ederek, Haziran ayı başı ile bazı otellerin açılmaya başlayacağını ve Temmuz ayının ilk haftasından itibaren de bölgede % 50 oranında otelin misafirlerine kaplarını açacağına inandığını söyledi.

30 Mayıs 2020 - 00:00 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 - 15:54

Necati Topaloğlu son dönemde , COVID-19’un  tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi ve Kemer'i de etkilediğini söyledi.

''Zaten sokaklar bomboş. Şu anda bölgemizde açık olan hiçbir otel yok'' diyen Topaloğlu, şunları kaydetti:

''Ancak şu son günlerdeki veriler, gelecek için sevinç kaynağı oluşturuyor. İyileşen hasta sayısı yeni tespitlerin üzerinde dolanıyor son günlerde. Kemer olarak biz, turizme hazırız. Ama bir belirsizliğin de olduğu ortada. Tabi otelcilerimiz sezon açılışı açısından şu gün demeye çok erken olduğunu söylüyorlar ama Haziran ayının ilk haftasında oteller yavaş yavaş açılmasını bekliyoruz. Temmuz ayının ilk haftasında %50’den fazla otel açılacak gibi. Tabi bu şu andaki duruma göre yaptığımız açıklamalardır. Önümüzde neler olacak açıkçası bizde tam bilemiyoruz.

Tabi bu açılışların olması için ülkemiz açısından, yerli turizm açısından öncelikle şehirlerarası arası seyahat yasağının kalkması lazım. Yabancı misafirlerimizin gelmesi için de havayolunun açılması lazım. Bunlar birbirine zincir halkaları gibi bağlı. Bekliyoruz. Belediye olarak Olbia parkımızı hazırladık. Şu anda sahilde 240 tane şemsiye ve şezlonguz hazır. Çay bahçemiz hazır. Yasakların kalkmasını bekliyoruz. Sonuçta turizm sezonuna hazırız, oteller hazır, Belediyemiz hazır. Bu arada esnafımızı da çok zor durumda. Çalışanlar da çok zor durumda. Otelciler de çok zor durumda. İnşallah bu belirsizlik kalkar, hayat normale döner ve tek beklentimiz de bu zaten.''

Bölge olarak yeni döneme hazır olduklarını vurgulayan Başkan Topaloğlu, ne gerekiyorsa yaptıklarını ve vatandaşlardan da kurallara uymalarını beklediklerini söyledi. Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Hazırız. Çünkü İl Hıfsısıha Kurulu ne diyorsa biz ona göe gerekeni yapıyruz. Çay bahçelerindeki oturma düzenlerini, şezlongları belirlenen metrelere göre çektik. Ayrıca bu kurlara uymayan olan arkadaşlar olursa da görevli arkadaşlarımız her zaman uyarıda bulunacaklar. Çünkü bu Pandemi’den kurtulmanın her şeyi bize bağlı. Üç şey sayılıyor. Bir temizlik ve hijyen. İki sosyal mesafe ve üçüncü larak da maske takmak. Bunlarda yapılamayacak şeyler değil. En kolay şeyler. Maskeyi Belediyemiz dağıtıyor. Temizliğimizi kendimiz yapıyoruz. Bunlara sosyal mesafemiz de eklersek kuralla uymuş oluruz.

Almanya ve Rusya’daki gelişmeler takip ediliyor

Almanya ile ilgili haberleri takip ediyorum. Turizmci arkadaşlarımızı aradım. Aslında bizde vardık deidler ama Almanya kendi AB ülkeleri arasında dolaşılsın ve diğer üç ülkeyi koymuş. Bütün Alamn televizyonları Türkiye’i önde tutuyordu ama son dakika ne oldu ya da AB bu ekonomi kötü diye para bizin kendi içimizde mi dönsün dedi ve bu konuda karar aldı açıkçası bir şey söyleyemiyorum. Rusya’ya baktığımız zaman, Rusya Devlet Başkanı Putin Pik yaptıklarını söyledi. Bundan sonra düşüşe geçileceğini söyledi. Rusya’da ölüm az vaka sayısı çok fazla. Tabi birden bitecek bir durum değil. Temmuz’un 15’inden sonra da Rusya’nın yavaş yavaş seyahat yasaklarının kaldırılacağını söylüyorlar. Zaten şu anda Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’dan Türkiye’ye gelmek için hazırlar.  Havayolu şirketleri şu an için uçuşlara hazır olmadıkları için bekliyorlar.'' (Halil Öncü)

Bu haber 717 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oteller de kapatıldı
Oteller de kapatıldı
Çukurova Havalimanı ihalesi 20 Kasım'a ertelendi
Çukurova Havalimanı ihalesi 20 Kasım'a ertelendi