Kerasus 5 yıldızlı otel yapılması koşuluyla ihaleye...

Kerasus 5 yıldızlı otel yapılması koşuluyla ihaleye çıkarılacak

Giresun İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı ikinci toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi. Kerasus tesisi 5 yıldızlı otel yapılması koşuluyla ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı.

09 Ekim 2019 - 09:53 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 08:57

Giresun İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı ikinci toplantısı,  Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapılırken, 2019 yılının ilk toplantısında alınan kararlar ve 2019 Yılı Eylem Planı’nın içeriği ile Fuar ve Tanıtım Günleri Eylem Planı gözden geçirilerek, tanıtım faaliyetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

Turizmle ilgili ilimizde yapılan ve yapılacak alt yapı çalışmalarına da değinen Vali Sarıfakıoğulları, şöyle konuştu:

“Altyapı çalışmaları olarak tarihi Zeytinlik Mahallesi’nde kamulaştırmalara başlayacağız. Zeytinlik Mahallesini bir merkez haline getirmek için bir meydan oluşturmayı planlıyoruz. Halen bina onarımlarına ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına devam edilmektedir. Zeytinlik Mahallesinde ki çalışmalarda iyi noktada bulunmaktayız. Yayla ve tabiat parklarında gelişme planları onay aşamasındadır. 2020 yılında yaylalardan altyapı eksikliklerini gidermek için yatırım çalışmalarına başlanacaktır. Özellikle WC ve lavabo sorunlarını gidermek için kiralama ve hizmet alımı yoluyla sürekliliği sağlayacak çalışmalar yapılacaktır. Kerasus olarak adlandırılan alan 5 yıldızlı otel yapılması için ihaleye çıkarılarak, ihaleyle ilgili sözleşme içerikleri bütün grup ve zincir otellere gönderilmiştir. Amacımız ilimizde bir tane 5 yıldızlı otel olmasıdır.''

Bu haber 1021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'den İngiltere açıklaması
THY'den İngiltere açıklaması
Formula 1 İstanbul yarışı iptal edildi
Formula 1 İstanbul yarışı iptal edildi