Reklam
  • Reklam
Kızılsaç, ’’Neckermann’ı aktif hale getireceğiz’’

Kızılsaç, ''Neckermann'ı aktif hale getireceğiz''

Anex Tour Avrupa ve Orex Travel Genel Müdürü Murat Kızılsaç, Neckermann’ın yıl içinde aktif hale geleceğini söyledi.

04 Şubat 2020 - 13:15 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 16:20

Murat Kızılsaç, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada,  önceki seneye göre kapasitelerini artırdıklarını ve satışların gayet iyi gittiğini belirterek, ‘’İmaj sorunumuz yok ve herkes Almanya’da Neckermann nasıl olacak diye bekleniyor. Bucher ve Öger Tours şu an çalışmalarına başladı. Neckermann için ayrı bir planlama yapacağız ve o çok daha önemli bir marka. Hata yapmamamız gerekiyor. Olan bir şeyi eski haline getirmemiz lazım ve bunun içinde tecrübemiz ve alt yapımız var. Bu sene içinde Neckermann aktif hale getireceğiz’’ dedi.
Almanya pazarından 350 bin pax

Satışlarda hızlı değişen bir skala olduğunun altını çizen Kızılsaç, ‘’Geçen senenin altı katı daha fazla satıyoruz. Planlamamız geçen senenin üç katı daha yüksek. Anex Tour’da genel olarak yüzde 37 artış var. Almanya’dan Anex, Öger ve Bucher olarak Antalya için 350 bin pax planlıyoruz. 2021’de tam kapasite hizmet verebiliriz. Üç sene içinde Avrupa’da 1 milyon paxı yakalamak istiyoruz. Avrupa pazarında ilk sıraya oturmak istiyoruz. Sadece Antalya değil diğer destinasyonları da düşünmemiz gerekiyor’’ diye konuştu.

Orex planlamaları askıya alındı

Kızılsaç, ‘’Orex tour olarak ise 2020’deki planlamaların bir kısmını askıya aldık. Çünkü Öger ve Bucher geldi. Yeni bir planlama içine gireceğiz. Orex’e bir ülke daha eklenecek. Romanya pazarı. Anex’te de planlamalar devam edecek. Anex Tour olarak bu sene Avusturya’da da büro açtık. Bir ülkeye daha Anex Tour ismini koyacağız’’ şeklinde konuştu. 

Avrupa pazarında rekabete hazırız

‘’Avrupa pazarında rekabete hazırız’’ diyen Murat Kızılsaç, şunları söyledi:

‘’Geçen sene sorsaydınız Anex Tour olarak hazır değildik derdim. Ama bu sene yeni markalarımızla Avrupa pazarındaki rekabete hazırız. Yeni markaları Anex markası altına almak rekabeti kızıştıracak. Yeni markalar Anex Tour’un Avrupa’da büyüme hedeflerine büyük katkı koyacak. Anex Tour’un ismi duyulmaya başladı.  Aslına bakarsanız ilk defa bir Türk şirketi Avrupa’da bir marka satın aldı. Türkiye’deki otelci arkadaşlarımız büyük destek verdi. Bu satın alma Almanya piyasasına da katkı sağladı. Anex’in üçüncü senesinde Almanya’ya yatırım yapması bizi ön plana çıkardı.  Şu an tüm operatörlerin Almanya’daki satışları iyi gidiyor. Sanırım son dakika sürecinde rekabeti göreceğiz.  Ama satışlarımıza bakarsak biz last minuteye kalmayacağız gibi görünüyor. Anex markaları aldı büyüyor. 2021’de daha farklı bir strateji ile hazırlanacağız. ‘’

Avrupa’da otel yatırımı var mı?

Murat Kızılsaç, ‘’Anex Avrupa’da otelcilikte de olacak mı?’’ sorununa ‘’Bir ihtimal. Avrupa’da otelcilik şu anda çok farklı. Tüm firmalar Avrupa’da otel yapmayı hedefledi. Çünkü şehir otelciliği Avrupa’da iyi gelişti. Bizimde planlarımız var ama ne kadarı gerçekleşir göreceğiz. Fırsatları yakalarsak  tabi ki  olur’’ diye cevapladı..

 

Bu haber 3418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’nin ilk sanal fuarı bir milyon 889 bin 658 kez tıklandı
Türkiye’nin ilk sanal fuarı bir milyon 889 bin 658 kez tıklandı
12 bin altın harcanarak yaptırılan konak restore ettiriliyor
12 bin altın harcanarak yaptırılan konak restore ettiriliyor