KKTC’de turistlere ’’bileklik’’ takılacak

KKTC'de turistlere ''bileklik'' takılacak

KKTC'de 12 Nisan Pazartesi günü başlayacak ''kapalı devre'' turizm faaliyetlerinde turistlere elektronik bileklikler takılacak. Turistler bu bileklikler aracılığı ile rezervasyon yapılan turizm konaklama tesislerinin dışına çıkamayacak.

30 Mart 2021 - 11:00 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 13:48

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Üst Kurulu ile gerçekleştirilen toplantılar neticesinde belirlenen koşullar ve tedbirler kapsamında, “kapalı devre” turizm faaliyetlerine, 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren başlanacağını duyurdu.

Bakan Ataoğlu tarafından açıklanan, charter ve tarifeli seferleri kapsayan “kapalı devre” turizm faaliyetleri ile ilgili belirlenen kriter ve tedbirler şunları:

1. Kapalı devre turizm faaliyetleri, charter ve tarifeli seferler için geçerli olacak. 
2. Ülkeye girecek turistlerin, çift negatif PCR sonucunu ibraz etmeleri zorunlu olacak. 
3. Hotel rezervasyonları, acenteler aracılığı ile yapılacak.
4. KKTC’ye gelecek olan turistler, acenteler aracılığı ile yapmış oldukları konaklama tesisleri dışına çıkmayacak.
5. KKTC’ye gelen turistler, Kuzey Kıbrıs Turkcell aracılığı ile geliştirilen ve kontrolü Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılacak elektronik bileklikler aracılığı ile rezervasyon yapılan turizm konaklama tesislerinin dışına çıkılmayacak. 
6. 12 Nisan 2021 tarihinde “kapalı devre” turizm modeli içerisinde yer alacak turizm konaklama tesisleri çalışanları da, tesis dışına çıkmayacak, çalışan dışında turizm konaklama tesisine dışarıdan giriş yapılmayacak.
7. Belirlenen kriter ve tedbirlere aykırı davranışta bulunanlara, cezai müeyyide uygulanacak. (Kaynak: Turizm ve Çevre Bakanlığı)

Bu haber 749 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme