Reklam
  • Reklam
KKTC’deki otelcilere yeni kredi paketi

KKTC'deki otelcilere yeni kredi paketi

KKTC hükümeti tarafından otel işletmelerine yeni kredi paketi hazırlandı.

13 Eylül 2020 - 12:06 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 09:29

KKTC Bakanlar Kurulu tarafından, pandemiye bağlı olarak ülkemize gelen yabancı ziyaretçi sayısındaki önemli azalış göz önüne alınarak otel işletmelerine yönelik ayrı bir kredi paketi hazırlandı.

.Buna göre otel işletmeleri için yıllık cirosunun yüzde 15’ini geçmemek üzere 15 milyon TL’ye kadar, ilk 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere toplam 60 ay vadeli, Kredi Garanti Fonu garantili ve Kredi Faiz Destek Fonu faiz destekli kredi imkanı yaratıldı. Kredinin kullanım amacı ise yurtiçi mal ve hizmet temini, personel maaşlarının ödenmesi, yurtiçi kira ödemesi ve kamu kurum ve kuruluşlarına olan mali yükümlülüklerinin yerine getirilmesi olarak belirlendi. 

Bu kredi değişken veya sabit faizli olarak kullandırılabilecek.  Kredi Faiz Destek Fonu’ndan kredinin vadesi boyunca (5 yıl) 6 puan faiz desteği verilecek. Yapılacak olan faiz desteği ile işletmelerin ödeyeceği faiz oranı TL referans faiz oranı (bugün itibarıyla %10.27’dir ) olacak. Sabit faizli kredilerde ise işletmelerin ödeyeceği faiz oranı yüzde 12 olacak.

Bu haber 1283 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KKTC'de koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı
KKTC'de koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı
Küresel havacılık bu yıl yüzde 66 daralacak
Küresel havacılık bu yıl yüzde 66 daralacak