Konaklama Vergisi verimli kullanılmazsa yüke dönüşür!

Konaklama Vergisi verimli kullanılmazsa yüke dönüşür!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, son dönem tartışılan Konaklama Vergisi konusunda, ''Gerçekten müşteri üretmekte, talep üretmekte kullanılırsa her kuruşu turizmcimize fazlası ile geri döner. Ama verimli kullanılmazsa da sadece bir yüke dönüşür'' dedi.

08 Kasım 2019 - 08:07 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 12:36

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  Turizm Dosyası'ndan Halil Öncü'ye yaptığı açıklamada, kent merkezlerinin de farklı bir turizmi yapabilecek kalitede olduğunu söyledi.

Son dönem tartışılan Konaklama Vergisi konusunda da görüşlerini açıklayan Başkan Ümit Uysal, şöyle konuştu:

“Geçekten müşteri üretmekte, talep üretmekte kullanılırsa her kuruşu turizmcimize fazlası ile geri döner. Ama verimli kullanılmazsa da sadece bir yüke dönüşür. Uygulamayı görmek lazım. Sistem tartışmasının bundan sonra bir anlamı yok. Çıktı mevzuat ve toplanıyor. Bu saatten sonra şuna odaklanmak lazım. Toplanan paralar doğru harcanacak mı? Gerçekten müşteri arttırıcı, talep üretici şekilde harcanacak mı? Ona bakmak lazım.''

Kentlerin ciddi bir tanıtımının olmadığını ifade eden Uysal, ''Destinasyon tanıtımı da yok. Tek tip turizme odaklanmış durumdayız. İyi ki onu da yapıyoruz ve bu konuda da hayli başarılıyız. Tek tip turizm aslında bizim ülkemizin çok küçük bir kısmı. Burdur ve Isparta’yı da sayarsak bölgemizde 400 antik kent var. Onların hakkını vermemiz, oraları ziyaretçilerin daha çok ziyaret ettiği bir hale getirmemiz lazım. Şu anda bu konuda çok parlak sayılarda değiliz” diye konuştu.

Bu haber 470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı
40 ülkeye uçak seferleri bu ay başlatılıyor
40 ülkeye uçak seferleri bu ay başlatılıyor