Reklam
  • Reklam
Kongre sektörünün geleceği parlak görünüyor

Kongre sektörünün geleceği parlak görünüyor

Turizm sektörünün önemli bir ayağı olan kongre turizminin önde gelen firmalarından olan Serenas Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fethi Gürbüz ,“Kongre sektörü turizmin en önemli öğelerinden biri. Sektöründe geleceği parlak görünüyor'' dedi.

17 Ocak 2020 - 08:24 - Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 22:31

Gürbüz,  şirketin 20. yılı kutlaması etkinliklerinde, toplantı, organizasyon ve kongre sektöründe aralıksız ve en uzun soluklu hizmet veren tek şirket olduklarını söyledi.

“KONGRE SEKTÖRÜ DARALIYOR, KALİTEYİ DÜŞÜRMEMEK GEREKİYOR”

Kongre sektörünün temel sıkıntısının daralan pazar, zorlaşan finansal koşullar ve bunların oluşturduğu ihale koşulları olduğunu söyleyen Mustafa Fethi Gürbüz, “Kıran kırana geçen iş alma mücadelesi bir anlamda firmaların en basit tabiri ile ayaklarına kurşun sıkmaları ile sonuçlanmakta. Bana göre firmalar artık biraz daha mantıklı yaklaşımlar sergilemek zorundalar. Zararına çalışmanın kimseye bir fayda sağlamayacağı inancındayım. Bu yaklaşım malî olarak güçlü olan veya güçlü görünen firmaları bile uçurumun kenarına itmekte. Bu mantıkla rekabet ve fiyat savaşlarının sürdürülebilir olması mümkün değil. Hizmet kalitesinden verilen ödünler, zararına iş alıp sonra kazanmak adına yapılan ufak hesaplar, müşteri nezdinde hepimizin imajını zedelemekte müşterilerin bizlere olan güvenini sarsmaktadır.” dedi.

“KONGRE SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ PARLAK GÖRÜNÜYOR”

Turizmin bu ülkenin en kuvvetli döviz gelir kaynağı olduğunu, tüm sektörler göz önüne alındığında ithalattan bağımsız ana sektör konumunda olduğuna dikkat çeken Gürbüz, şöyle konuştu:

“Kongre sektörü turizmin en önemli öğelerinden biri. Devletimizin de bu gerçeği görmesi gerekir. En azından Turizm Bakanlığımızın web sitesinde kongre turizmi layık olduğu ölçüde yer almalı, sadece bir paragrafla anlatılmamalı. Uluslararası tanıtımlarda kongre olanaklarımıza da yer verilmeli. Ülkemizin kongre pazarında sahip olduğu konum; sahip olduğu otel, servis veren paydaşların alt yapı imkânları, ülke insanın temel ev sahipliği anlayışı, güleryüzlülüğü gibi karakteristikleri, firmalarımızın kıvrak zekâları ve ülkenin kurlar bazındaki ucuzluğu ile güçlenmektedir. Bu ortamı avantaja çevirebildiğimiz sürece gelecek parlak görünüyor.Uzun süreçte kongre sektörünün ortadan kalkması söz konusu değil. Yapılan tüm araştırmalar kongre ortamında gerçekleştirilen birebir bilgi aktarımlarının katılımcılar tarafından vazgeçilemez bir yöntem olarak kalacağını vurguluyor.Serenas’ın farklılığını koruması ve değerlerinden fedakarlık etmemesi bu sektörde sürekli var olabilmesinin ana koşuludur. Bu kaliteli ve katılımcılarına faydalı kongrelerin yapılabilmesini de mümkün kılacaktır.” 

Bu haber 553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Otel odasında fuhuş düzeneği
Otel odasında fuhuş düzeneği