Korkmaz, ’’Amacımız İstanbul’un tanıtımına katkı...

Korkmaz, ''Amacımız İstanbul'un tanıtımına katkı koymak''

İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) Başkanı İbrahim Halil Korkmaz, tek amaçlarının İstanbul turizminin gelişimine, pazarlanmasına ve tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

06 Eylül 2018 - 15:42 - Güncelleme: 09 Eylül 2018 - 00:12

Seçkin Yılmaz - Turizmnews.com - İSTTA Başkanı Korkmaz,  Başkan Yardımcısı Yalçın Aydın  ve yönetim kurulu üyesi Erol Turanlıoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi.  İSTTA'nın  TÜROB veya TÜROFED'in alternatifi olmadığını ifade eden  Korkmaz, şöyle konuştu:

 “Tek amacımız İstanbul turizminin gelişimine, pazarlanmasına ve tanıtımına katkıda bulunmak. Bunu yaparken de sektörün tüm paydaşlarından üyeler aldık. Biz sadece otelcilerin üye olduğu bir dernek değiliz. Bünyemizde seyahat acentaları, alışveriş merkezleri ve sağlık sektöründen de üyeler var.''

Korkmaz, sektördeki tüm bileşenlerinin İstanbul turizmi için bir araya gelerek birlikte hareket etmesi gerektiğini de ifade ederek,  “İstanbul gibi tarihi, dünyayı, insanları ve hatta kıtaları buluşturan bir şehrin hakettiği yere gelmesi ve potansiyeliyle buluşması için çalışan insanların kuruluşların birbirleriyle buluşmaması düşünülemez'' dedi.  Korkmaz, şöyle devam etti:

Böylesine derin ve zengin renge, çeşitliliğe sahip emsalsiz bir şehrin potansiyeliyle buluşmasına gönül ve zaman veren çok farklı kuruluşların olması da aslında çok doğaldır.  Aslolan bu farklı düşüncelerin nezaketle birarada çalışabilmesidir. İnsanların ve kuruluşların aynı hedefe farklı yollardan farklı yolculuklardan ulaşması çok doğaldır.

Kaldı ki biz turizmciler için bu; aslında işimizin ta kendisidir. Biz insanların hayatlarının farklı farklı yolculuklarında bir güzergah olmaya ve nefeslendikleri ve dünyayı okudukları adreslerden biri olmaya çalışıyoruz. O yüzden bu amaca farklı kuruluşların farklı güzergahlardan ulaşması işin zaten sağlığı açısından da gerekli.”

Bu haber 1731 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her gördüğünüzü 'butik otel' sanmayın
Her gördüğünüzü 'butik otel' sanmayın
 Şişli'de bir otel 85 milyon liraya icradan satışa çıkarıldı
Şişli'de bir otel 85 milyon liraya icradan satışa çıkarıldı