Koronavirüs sonrası daha çok doğa turizmi ön plana çıkacak

Koronavirüs sonrası daha çok doğa turizmi ön plana çıkacak

TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, ''Koronavirüs sonrasıinsanlar kalabalık ortamlardan daha çok sakin bir turizm anlayışını seçecekler. Daha çok doğa ön plana çıkacak” dedi.

06 Nisan 2020 - 13:00 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 19:32

Halil Öncü- Antalya - TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin,  zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, şu anda her şeyden önce bu sıkıntının ortadan kalkmasının en büyük ilacının evde kalmanın olduğunu belirterek, başta üyeleri ve turizmciler olmak üzere tüm halkı şu an için evlerinde kalmaya davet etti.

 “Hiç ummadığımız ve düşünmediğimiz bir kriz ile karşı karşıya kaldık. Dünyanın dört bir yanı Coronavirüs belası ile boğuşuyor'' diyen Perçin, şunları kaydetti:

''Özellikle Avrupa bu konuda çok kötü bir sınav veriyor. İtalya,İspanya ve İngiltere ölümlerin yoğun olduğu ve vakaların da çok yoğun bir bölge haline geldi. Biz bu konuda her şeye rağmen önceden alınan bir takım tedbirler ile bu işi daha iyi yönettiğimizi söyleyebilirim. Şu anda işten güçten çok sağlığımızı düşünme zamanı. Ben yaklaşık 15 günden bu yana dışarıya çıkmıyorum, kimseyi evime almıyorum. İzolasyonu tamamen kestim. İşlerimizi olabildiği oranda evden idare etmeye çalışıyorum. İnşallah bu günlerde bitecek ve o eski hareketli günlerimize döneceğiz.''

Bundan sonra hijyen ve temizlik ön planda olacak!

Bundan sonra turizmde bir takım değişikliliklerin de kaçınılmaz bir durum oluşturacağına da dikkat çeken Rıza Perçin” Koronavirüs sonrası artık yeni bir döneme gireceğimize inanıyorum. Bundan sonra hijyen ve temizlik ön planda olacak. Başta oteller olmak üzere turizmciler, bu konuda hijyeni daha ön planda tutacak. Sağlık her şeyin önünde yer alacak. Bu konuya yatırım yapan turizmciler daha çok kazanacak. Bundan sonra insanlar kalabalık ortamlardan daha çok sakin bir turizm anlayışını seçecekler. Daha çok doğa ön plana çıkacak” dedi.

Batı Antalya her zaman gözde!

Batı Antalya Bölgesinin doğa ve tarih bakımından her zaman ön planda olduğunu ve bundan sonra da daha çok ön planda olacağını söyleyen TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin “ Bölgemizde aldığımız bilgilere göre herhangi bir Koronavirüs vakası yok. Buda bizim için bir şans. Bu şekilde kurallara uyarsak, vakanın olmamasının da ileride bölgemiz adına bir şans, joker olacağını düşünüyorum. Bölgemiz Kemer’den Fethiye’ye uzanan bantta yer alıyor. Doğa harikası, nefis denizi ve özellikle tarihi bölgeleri ile insanları her zaman kendisine çekiyor. Koronovirüs sonrası bölgemiz en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alacak. Likya Yolu ile, Olympos Teleferiği, Phaselis, Olympos ve Adrasan’ı, Noel Baba ve Myra Antik Kneti, Batık Kent Kekova, Patara ve Kemer, Demre, Kaş ilçelerimizde misafirlerimizi tekrar ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Patara Yılı bölgemiz için bir şans!

2020 Yılının Bölgelerinde yer alan Patara Yılı olduğunu ancak yaşanan kriz ile şu anda ikinci planda yer aldığına da dikkat çeken Başkan Rıza Perçin, şöyle devam etti:

“2020 Yılı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy tarafından Patara yılı ilan edilmişti. Bu bölgemiz için büyük bir şans. Koronavirüs etkisinin ortadan kalkıp her şeyin normalleşmesi ile Patara Yılı ön plana çıkacak diye düşünüyorum. Bu konuda Sayın Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’un da Patara Yılının uzatılması konusunda açıklaması var. Patara’nın hakkını her zaman Patara’ya vereceklerini söyledi. Bu bakımdan Patara yılı, bölgemiz açısında her zaman ön planda olacak. Bizlerde Koronavirüs sonrası Patara’ya ayrı bir önem verip tüm üyelerimiz ile birlikte bu bölgeyi daha çok ön plana çıkarmayı planlıyoruz. Toplantılarımızın bir bölümünü dikkat çekmek için burada yapıp, yine TÜRSAB üyesi olan Türkiye’nin dört bir yanından üyeyi de bu bölgeye getirip Patara’yı tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor.'' (Turizm Dosyası)

Bu haber 850 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı