Reklam
  • Reklam
Küçük otellerde fiyatlar yüzde 15 düştü

Küçük otellerde fiyatlar yüzde 15 düştü

Türkiye Küçük Oteller Derneği (TÜRKODER) Başkanı Ertan Ustaoğlu, pandemi dönemi ile birlikte tatilcilerin küçük ve butik otellere yönelik artan ilgilerini dile getirdi.

08 Temmuz 2020 - 11:36 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 11:34

Ustaoğlu, TÜRSAB Bilgi Teknolojileri, Medya ve İletişim Grup Başkanı Mesut Kanat’ın moderatörlüğünde yayınlanan “Turizme Global Bakış” programında pandemi dönemi ile birlikte tatilcilerin küçük ve butik otellere yönelik artan ilgilerini dile getirdi.

Şu anda derneğe bağlı otellerin yüzde 50-70 arası doluluk oranları ile hizmet verdiğini kaydeden Ustaoğlu, online rezervasyonlardan ziyade asıl kitlelerini kendilerini tanıyan müşterilerin oluşturduğunu belirtti.

Pandemi süreci ile birlikte yüzde 15 oranında bir fiyat düşüşü yaşadıklarını kaydeden Ertan Ustaoğlu, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz yıla oranla eski fiyatlar artık yok. İngiltere’deki hareketliliğin bizleri de sevindireceğini düşünüyorum. Üzülerek söylemek gerekirse mevcut destekler yeterli değil. Pandemi sürecinin nasıl ilerleyeceğini bilmiyoruz. Tam işler biraz olsun iyi giderken ekim-kasım dönemi gibi yaşanacak olası bir ikinci dalga durumu önümüzü kesecektir. Bu bağlamda KÇÖ’nün mutlaka yıl sonuna kadar uzatılması taraftarıyız. Birçok otelimiz söz konusu kredilerden bile yararlanamadı. Ben bunu seyahat acentası da olan bir işletmeci olarak söylüyorum. Daha kolay olabilmesi lazım.''

Sertifikasyon konusuna da açıklık getiren TÜRKODER Başkanı Ustaoğlu, “50 odanın üzerindeki otellerin sertifikasyon mecburiyeti var. Bizde de 50 odalı otel çok fazla yok. Küçük otellerin bu anlamda bir sorun yaşamayacaklarını düşünmekle beraber sertifikasyon belgesinin alınması gerektiğini düşünüyorum” sözlerinin ardından küçük otellerin içinde bulunduğumuz dönemde kıymetlerinin daha da anlaşıldığının altını çizen Ustaoğlu, TÜRSAB’dan bu konuda destek beklediklerini de dile getirdi.

Bu haber 4924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • levent Cenger
    4 ay önce
    Kimse kimseyi kandırmasın fiyatlar  fa*** düşmedi aksine küçük ve butik otellerde fiyatlar en az % 50 artmış hatta 0 arttıran bile var. Fırsatçılar iş başı yapmış. iyi araştırın haklımıyım haksızmıyım görün.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa'daki Müslümanların tatil tercihi Türkiye oldu
Avrupa'daki Müslümanların tatil tercihi Türkiye oldu
Hizmet ihracatı 2019 yılında 33,8 milyar dolar oldu
Hizmet ihracatı 2019 yılında 33,8 milyar dolar oldu