Kurban Bayramı tatilinde en çok tercih edilen rota Göcek

Kurban Bayramı tatilinde en çok tercih edilen rota Göcek

Online tekne kiralama platformuViravira; bu yıl Kurban Bayramı döneminin gözde tatil lokasyonunu açıkladı. Viravira verilerine göre; en çok tercih edilen rota Göcek olurken; talep geçtiğimiz yıla oranla 2 kattan fazla arttı.

09 Ağustos 2019 - 00:00 - Güncelleme: 13 Ağustos 2019 - 19:57

platformu Viravira, Kurban Bayramı’nın en çok tercih edilen rotasının Göcek olduğunu açıkladı. Viravira’nınverilerinegöre,Göcek’in ardından en çok tercih edilen lokasyonlar sırasıyla Bodrum, Fethiye, Bozburun ve Marmaris oldu.ViraviraCEO’su Emre Küçüközkan, “Son dakika rezervasyonlarından yararlanmak isteyen kullanıcılar bilindik bir rota olması sebebiyle bir önceki senede olduğu gibi Göcek lokasyonunu tercih etti. Bu yıl da gelenek değişmedi ve Kurban Bayramı döneminde en çok tercih edilen lokasyon yine Göcek oldu. Kullanıcılarerken rezervasyon döneminde ağırlıklı olarak Gulet tipi tekneleri tercih ederken tarih yaklaştıkça, yelkenli teknelere daha fazla talep gelmeye başladı. Talebe göre sırasıyla; gulet, yelkenli, katamaran ve motoryat tipi tekneler kiralandı” dedi.

Geçen yıla göre talep 2 kattan fazla arttı

Küçüközkan, “2018 Kurban Bayramı dönemiyle bu yılı karşılaştırdığımızda talebin geçtiğimiz yıla oranla 2 kattan fazla artığını görüyoruz. Geçen yıla göre bu yıl tatil dönemi rezervasyonları çok daha yoğun gerçekleşti.2018 Mayıs ayında sistemimiz üzerinde müsaitlik varken bu yıl mayıs ayında müsait teknemiz kalmamıştı. Bu yıl Kurban Bayramı döneminde son dakika rezervasyonları da sıklıkla yapıldı” diye konuştu.

Yabancı turistin gözdesi Türkiye!

Viraviraverilerine göre; geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezon daİtalyan, İngiliz, Yunan ve ABD’li turistlerintekne tatilineilgisi oldukça yoğun oldu. Yalnızca Kurban Bayramı haftasına değil bu yılın ağustos ve eylül ayının çeşitli haftalarına da rezervasyon talepleri gerçekleşti. Fiyatlar tekne tipine göre değişkenlik gösterirken;yelkenli ve katamaranlarda ortalama sepet tutarı minimum 13-16 bin TL; guletler ve motoryatlar için ise minimum 20-30 bin TL arasında fiyatlandı.

 

Bu haber 802 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Adana Havaalanı kapatılmasın, yatırımlarla iyileştirilsin"
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı