Reklam
  • Reklam
Kurtulmuş, Şanlıurfa’da tarihi ve kültürel mirasların toplu...

Kurtulmuş, Şanlıurfa'da tarihi ve kültürel mirasların toplu açılışına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Şanlıurfa’nın büyük bir şehir olarak kültürde, turizmde ileriye gitmekte olduğunu görüyoruz.” dedi.

14 Nisan 2018 - 12:28 - Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 14:18

Şanlıurfa’nın restorasyonları tamamlanan tarihi ve kültürel mirasları toplu açılış töreniyle ziyarete açıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince Balıklıgöl’de düzenlenen açılış töreninde konuşan Bakan Numan Kurtulmuş, 4 önemli eserin açılışının belediyenin çalışmaları neticesinde yapıldığını belirterek, “Şanlıurfa’nın büyük bir şehir olarak kültürde, turizmde ileriye gitmekte olduğunu görüyoruz.” dedi. 

Peygamberler şehri olarak anılan Şanlıurfa’da Mevlid Kandili’ni kutlayan Bakan Numan Kurtulmuş, bu vesileyle Filistin’de Mescid-i Aksa’nın onurunu yaşamları pahasına koruyan Filistinlileri andı.

Mescid-i Aksa’nın övülerek, mübarek kılındığına vurgu yapan Bakan Numan Kurtulmuş,  şöyle devam etti:

“Asırlar boyunca Mescid-i Aksa’nın onurunu, izzetini korumak için can pahasına mücadele veren ve her birisi birer kahraman olan Filistinli kardeşlerimizi saygıyla, hürmetle överek, onların mücadelesine şapka çıkarıyorum. Mescid-i Aksa’yı koruma onuruyla hayatını kaybeden Filistinli bütün şehitlerimizi de ayrı ayrı anıyorum. Geçtiğimiz aylarda İsrail askerlerine karşı dimdik direnen, mücadele eden gencecik Cüneyt’i gördük. Filistin halkının izzetine düşkün bir millet olduğunu bir kere daha gördük. Ufacık kız çocuğunun askerler karşısında nasıl dikildiğini, mertçe ayakta durduğunu gördük. Miraç Kandili dolayısıyla hayatları pahasına Mescid-i Aksa’nın bekçileri olan, kutsal bir emanet olarak, orayı ümmet adına koruyan Filistinli kardeşlerimize selam olsun, Allah onlardan razı olsun.”

  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, açılış töreninin ardından Balıklıgöl’de incelemelerde bulundu ve daha sonra GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde (GAPTEM) düzenlenen AK Parti Şanlıurfa İl Danışma Toplantısı’na katıldı.

Bu haber 846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti