Manavgat alternatif turizm için ayrıcalıklı bir kent

Manavgat alternatif turizm için ayrıcalıklı bir kent

MATSO ile Manavgat MATSO Turizm Fakültesi arasında imzalanan protokol ile hazırlanacak olan “4 Mevsim Turizm 4 Mevsim Manavgat” isimli bilimsel rapor çalışmalarının durumunu değerlendirmek üzere toplantı düzenledi.

05 Ekim 2019 - 12:20 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 15:34

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat MATSO Turizm Fakültesi arasında imzalanan protokol ile Manavgat’ın turizminin çeşitlendirilerek 12 aya yayılması ve sürdürülebilir turizm için rehber ve yol gösterici niteliğinde olacak “4 Mevsim Turizm 4 Mevsim Manavgat” isimli bilimsel rapor çalışmalarının durumunu değerlendirmek üzere toplantı düzenledi. Manavgat MATSO Turizm Fakültesinde düzenlenen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güneş,  Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert, fakülte öğretim üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ın tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri ile güçlü bir turizm potansiyeli bulunan, bölge ve ülke turizminin en önemli destinasyonlarından olduğunu belirterek bu önemli turizm destinasyonunu sürdürülebilir ve çeşitlendirerek 12 aya yaymak amacıyla MATSO Turizm Fakültesi ile bilimsel bir rapor için protokol imzaladıklarını hatırlattı.

Durum değerlendirmesi yaptık

Öğretim üyeleri ve akademisyenlerin ekolojik turizm, kültür, kırsal, spor, gastronomi, kongre ve sağlık turizmi gibi konularda çalışmalar yürüttükleri kaydeden Boztaş, “Ekonomisi turizme dayalı kentimiz turizmin 12 aya yayılarak dirençli bir ekonomiye sahip olabilmesi için sürdürülebilir turizm çok önemli. Sürdürülebilir turizm için de en önemli koşullardan birisi turizmimize bilimsel olarak yaklaşarak, güçlü ve zayıf yönlerimizi ortaya çıkarmak buna göre politikalar, yatırımlar geliştirmek ve yapmak gerekmektedir. Hocalarımızın yaptığı bilimsel çalışmalardaki durumu görüşmek ve gözden geçirmek üzere toplantı düzenledik ve durum değerlendirmesi yaptık. Raporumuzun tamamlanması ile kamuoyu ile paylaşacağız. Raporumuz, turizm yatırımcılarımıza, iş insanlarımıza, kamuya, sivil toplum kuruluşlarına rehber ve yol gösterici niteliğinde olacaktır” dedi.

Rapor için çalışmalarımız sürüyor

Manavgat tarihiyle doğasıyla korunmuş orman alanlarıyla ırmağıyla deniziyle, sayısız hayvan ve bitki bio çeşitliliği ile arkeolojik zenginlikleri ve gastronomik özellikleri ile alternatif turizm için ayrıcalıklı bir kent olduğunu vurgulayan Bakır Sert, “Hocalarımız kendi uzmanlık alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalarda gelinen nokta ve durum değerlendirmesi yapmak üzere toplantı gerçekleştirdik. Biz ekonomisi büyük ölçüde turizme dayalı olan bir kentte ilçemiz turizmine yönelik güzel ve yol gösterici niteliği olan bir rapor ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu işbirliği için Sayın başkanım ve MATSO yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor