Marmaris’te Mavi Bayraklı koylar temzilendi

Marmaris'te Mavi Bayraklı koylar temzilendi

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Angel’s Marmaris Otel işbirliğinde Mavi Bayrak’lı Bördübet bölgesinde bulunan koylarda, çevre bilinci oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.

13 Temmuz 2019 - 14:05 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 12:53

Marmaris Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı 15 personel, Angel’s Hotel’den 14 personel, toplamda 29 kişiden oluşan ekip, bördübet bölgesinde bulunan 5 koyu temizledi. Akmusluk koyu’nda yapılan temizlik çalışmasına bölgede bulunan vatandaşlar ve tatilcilerde katılarak ekiplere destek verdiler.

Periyodik olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü açıklamasında; şöyle denildi:

‘’Mavi bayrak uluslararası kriterleri taşıyan nitelikli, temiz plaj ve marinalara verilen uluslararası bir eko etikettir. Türkiye dünya mavi bayrak sıralamasında ispanya ve Yunanistan’ın ardından üçüncü sıradadır. Bu ödüle sahip olan plajlarda, kriterler gereği çevre bilinçlendirilmesine katkı sağlamak adına bir takım çevre eğitimi etkinlikleri yapılmak zorundadır. Mavi bayrak ödüllü plaja sahip olan belediyeler de kendi bölgesinde ödül olan mavi bayraklı plaj işletmeleriyle birlikte çevre eğitimi vermelidir. Amacımız, çevre eğitim etkinlikleri yaparak çöp toplamak değil, misafirlere ve plaj kullanıcılarına mesaj vererek çevre duyarlılığının artarak, doğaya çöp atılmaması’’

Bu haber 733 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari'ye termal otel
Hakkari'ye termal otel
Pegasus yurt içi uçuş noktalarını 27'ye çıkardı
Pegasus yurt içi uçuş noktalarını 27'ye çıkardı