Marmaris’te turistler için 3 dilde deprem kitapçığı

Marmaris'te turistler için 3 dilde deprem kitapçığı

İzmir depremi sonrasında harekete geçen Marmaris Belediyesi, turistler için 3 dilde deprem kitapçığı bastıracak.

07 Kasım 2020 - 10:25 - Güncelleme: 09 Kasım 2020 - 09:54

İzmir depremi sonrasında harekete geçen Marmaris Belediyesi ilçedeki 20 yaş ve üzeri binalarla ilgili inceleme çalışması başlattı. Belediye ana hizmet binasının da incelendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Riskli raporu çıkacağını tahmin ediyoruz. Raporun sonucuna göre burayı derhal tahliye işlemlerine başlayacağız” dedi.

Marmaris Belediye Meclisi’nin kasım ayı oturumunda ana gündem maddesi deprem oldu. İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulan oturumda Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay önemli açıklamalarda bulundu.

3 DİLDE DEPREM KİTAPÇIĞI

Oktay, deprem ve afetlerle ilgili hazırlık ve çalışmaları olduğunu da dile getiren Oktay, “Arama kurtarma araçlarımızı hazır hale getireceğiz. Gönüllü belediye kurtarma ekibi oluşturacağız. Deprem hazırlık kitapçığı oluşturduk. Bunu Rusça olarak da bastırdık. Şimdi İngilizce olarak da bastıracağız. Afetlere hazırlıklı olmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

AMOS İÇİN PROTOKOL YAPILACAK

İki gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda, Amos Antik Kenti kalıntılarında yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Marmaris Ticaret Odası ile protokol yapılması ve bu protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Bu haber 696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor