Reklam
  • Reklam
Mavi Bayraklı Halk Plajı’nda çevre temizliği

Mavi Bayraklı Halk Plajı'nda çevre temizliği

Marmaris Belediyesi başkan yardımcıları ve müdürler, '15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde 4,5 kilometrelik mavi bayraklı Halk Plajı'nda çevre temizliği yaptı.

18 Eylül 2019 - 08:47 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 16:31

Marmaris Belediyesi, '15 Eylül Dünya Temizlik Günü' kapsamında farkındalık etkinliği düzenledi. Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Öztürk ve Burak Demirtaş, belediye daire müdürleri, temizlik işleri ve zabıtadan oluşan bir ekip, Atatürk Caddesi'ndeki mavi bayraklı Halk Plajı'nda bir araya geldi. ÇEVKO, Lions gibi kuruluşların da destek verdiği belediye ekibi Halk Plajı’ndaki çöpleri topladı. Çalışmaları gören bazı turistler de verilen poşetlerle çöp toplamaya destek oldu. Halk Plajı’nda daha önce toplanan plastik ve cam şişelerinden oluşturulan 2'şer metre uzunluğunda 2 insan figürünün de sergilendiği etkinlikte battaniye, sigara izmariti, plastik-cam şişe, şişme yastık ve deniz yatağı gibi atıklar toplanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Tesisi'ne götürüldü.

ÇEVRENİN KORUNMASI GEREK

Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, "Dünya Temizlik Günü kapsamında toplumu çevre konusunda bilinçlendirmek ve doğayı korumaları için etkinlik düzenledik. Bizler, asli görevimiz olan çevre temizliğini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Fakat toplumun da çevre temizliği konusunda bilinçlenmeleri gerekmektedir. Çevrenin korunması ve bilincin artırılması için bu tür etkinliklerimiz devam edecektir" dedi. Marmaris'te yaşayan 70 yaşındaki Rus Halena Grukovian, "Lütfen çevremizi temiz tutalım. Yediklerimizi ve içtiklerimizi çevreye atmayalım. Marmaris'in doğası ve denizi çok güzel beraber koruyalım" dedi.

 

Bu haber 480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel odasında fuhuş düzeneği
Otel odasında fuhuş düzeneği
Uludağ'daki otelini kiraya verdi
Uludağ'daki otelini kiraya verdi