Mehmet Uzuner, HÜRSAD başkanlığından ayrılıyor

Mehmet Uzuner, HÜRSAD başkanlığından ayrılıyor

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Başkanı Mehmet Uzuner, eylül ayında yapılacak genel kurulda başkanlığı bırakacağını açıkladı.

12 Temmuz 2018 - 14:27 - Güncelleme: 15 Temmuz 2018 - 00:08

Uzuner, yaptığı yazılı açıklamada, ''Doğumundan, ayağa kalkmasına kadar, iyi ve kötü her gününde, sizlere hizmet edebilmek amacı ile sürdürdüğüm HURSAD Başkanlık görevimden Eylül ayında yapılacak olağanüstü genel kurulumuzda ayrılıyorum'' ifadelerini kullandı. Uzuner, şunları kaydetti:

''Her zaman söylediğim gibi, acentalarımızın hakları ve kazanımları için yola çıktık. 
Beş arkadaşımız ile zulme karşı başlattığımız hareketimiz, sizlerden gelen destekle bugün iki yüzü aşkın seyahat acentasının üye olduğu, seyahat acentaları arasında Türkiye’nin en büyük STK'ları arasına girmeyi başardık. Ortak amaçlar için, Birlik ve Beraberlik içinde hareket edilebileceğini de tüm camiaya gösterdik.

Görevde olduğum sürece, hiçbir şekilde ticaretimde artış olmadığına tüm arkadaşlarımı şahit tutuyorum. Tarafıma gelen hiçbir siyasi pozisyonu da kabul etmediğime sizleri şahit tutuyorum. Şahit olun ki! Makam ve maddiyat peşinde koşturanlar ile ismimiz aynı yerde anılmasın.

Sektörde küskünler dahil bir arada daha güçlü olunacağına dair taşıdığım inançla tüm acentaları aynı masa etrafında buluşturmaya çalıştım. Elbette, TÜRSAB ile açık hesap çalışan, ticari ilişkilere giren, acentalar milyon dolar teminat verirken bedavaya vize işleri alanlarla bir arada olmak söz konusu olmadı. 
Onlarla da aynı safta olmamak, Allah’ın (CC) bize bir lütfu diye düşünüyorum.

Değerli arkadaşlarım,
Sizleri kimsenin bölmesine, parçalamasına, sömürmesine izin vermeyin. Ortak menfaatlerinizde birleşin. Misafirlerimize hizmet yarışında olun. Elbette sizleri bölerek menfaat sağlamaya çalışanlar çıkacaktır. Onlarla zaman kaybetmeyin, bu kişileri atın bir kenara. Onlar, attığınız yerden bir adım ileri gidemeyeceklerdir. Siz yolunuza devam edin.
Unutmayın biz rakip olsak ta hepimiz kardeşiz. Bizleri birleştiren sayısız ortak yönlerimiz ve amaçlarımız var.

Yine Unutmayın ki! Hac ve Umre acentaları, Allah (CC) ve Efendimizin (SAV) misafirlerine hizmet etmektedir. Bizler aracıyız. Ev sahibinin şanına uygun şekilde misafirlerini ağırlamak zorundayız. İnsanları soyan, aranıza girerek misafirlerin hizmetinden çalıp sizlerle haksız rekabet içinde olanlara karşı dik durun. Hizmetten çalanların, haksız rekabet edenlerin sonları, yeni TÜRSAB ve Hükümet anlayışı içerisinde yer bulamayacak çok kısa sürede yok olacaklardır.

Değerli dostlarım,
Sürekli gençlere destek verilmesini, yönetim kadrolarında yapılacak değişikliklerin tüm davaları zinde tutacağını savundum. Şimdi benimde, koltuğu devretme zamanımın geldiğine inanıyorum. HURSAD başkanlık görevimden ayrılırken, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. HURSAD içerisinde üye olarak, yönetimdeki arkadaşlarıma destek olmaya devam edeceğim.
Hepiniz haklarınızı helal ediniz. Benden yana da bir hak varsa hepinize helal olsun. 
Allah’a (CC) emanet olunuz. Allah’a (CC) hepimizin yar ve yardımcısı olsun.''

Bu haber 4263 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şubat ayında hava yolu kullanan yolcu sayısı 5 milyonu aştı
Şubat ayında hava yolu kullanan yolcu sayısı 5 milyonu aştı
HURSAD: KÇÖ seyahat acentaları için devam etmeli
HURSAD: KÇÖ seyahat acentaları için devam etmeli