Mete Vardar, ’’Otellere 160 milyon avans ödemesi yaptık’’

Mete Vardar, ''Otellere 160 milyon avans ödemesi yaptık''

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, ‘’Biz otellere 160 milyon avans ödeme yaptık ancak Oteller avans ödemeleri için kredi başvurusuna ilgi göstermedi ve bu nedenle kredi başvuru süresi 14 gün uzatıldı. Demek ki ana sorunumuza çözüm olmadı’’ dedi.

22 Nisan 2020 - 13:38 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 10:17

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Bilgi Teknolojileri Medya İletişimi Grup Başkanı Mesut Kanat’ın moderatörlüğündeki TÜRSAB TV’de, seyahat acentalarının süreçte yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Jolly Tur’da hiçbir çalışanın işten çıkartmadığını ifade eden Mete Vardar; ‘’Şirket olarak çalışanlarımızla bir aile gibiyiz. Hiç kimseyi işten çıkartmadık çıkartmayı da düşünmüyoruz. Acentalarımız, rehberlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte 2000’i aşkın aile buradan ekmek kazanıyor’’ dedi.

Seyahat acentalarına yönelik alınan tedbirlerin önemli olduğunu ancak yeterli olmadığını belirten Mete Vardar, “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Dört ana başlıkta önlem ve tedbir alındı. SGK ödemeleri 6 ay ötelendi ancak ilerde ödemelerde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir, Biz otellere 160 milyon avans ödeme yaptık ancak Oteller avans ödemeleri için kredi başvurusuna ilgi göstermedi ve bu nedenle kredi başvuru süresi 14 gün uzatıldı. Demek ki ana sorunumuza çözüm olmadı. Havayolu KDV’si yüzde 1’e düşürüldü ancak bilet satılamıyor. 35 yıllık firma olarak müşterilerimizin yüzde 50’si bize duyduğu güvenle para sizde kalsın diyerek TÜRSAB’ın “iptal etme ertele” kampanyasını destekledi.

Vardar, her gün yeni projeler ürettiklerini ve salgın sonrası için büyük bir özveriyle çalıştıklarını da belirterek TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile sürekli istişare içerisinde olduklarını ve bu süreci ancak birlik beraberlikle atlatabileceğimizin altını çizdi.

 

Bu haber 4597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Avrupa’nın En Yeni 25 Oteli” arasında gösterildi
“Avrupa’nın En Yeni 25 Oteli” arasında gösterildi
Rus turist Türkiye'ye gitmenin yolunu buldu
Rus turist Türkiye'ye gitmenin yolunu buldu