Reklam
  • Reklam
Mindersiz şezlonglara talep yüzde 70 oranında arttı

Mindersiz şezlonglara talep yüzde 70 oranında arttı

Antibakteriyel kumaşlarla üretilen mindersiz şezlonglara ilgi oteller bölgesi Ege ve Akdeniz’de yoğunlaştı.

29 Temmuz 2020 - 00:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 13:30

Küresel çapta güçlü bir etki yaratan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele süreci tüm hızıyla devam ediyor. Bakanlıklarca yapılan açıklamalar, alınan kararlar ve oluşan yeni üretim-tüketim dinamikleri toplumsal alışkanlıkları değiştirip dönüştürdü. Yaz döneminin gelişiyle birlikte canlanan plaj ve yüzme alanlarına ilişkin pratikler de aynı şekilde güncellendi. Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ‘Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne 34. madde olarak eklenen ‘Plaj ve Yüzme Alanlarında Alınması Gereken Önlemler’ şezlongların üzerinde kumaş minder kullanımının risk yarattığı beyan edildi. Bu doğrultuda gözler bir kez daha bulaş riskini azaltan inovatif ürünlere çevrildi. Papatya Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Özbakar “Antibakteriyel yapıdaki file kumaşlı ve mindersiz ürünlerimize talep oteller bölgesi olan Ege ve Akdeniz ağırlıklı olmak üzere yüzde 70 oranında arttı” dedi.

Bakanlıklarımızın açıklamaları talepleri etkiliyor

Dış mekan mobilya sektöründeki öncülüğünü zamanla hem iç mekan hem de dış mekanda kullanıma uygun koleksiyonlarla sürdüren Papatya Mobilya’nın Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Özbakar, içinde bulunduğumuz dönemde tüketicilerin yeni nesil inovatif ürünlere yöneldiğini söyledi. Begüm Özbakar “Pandemi süreci tüketimin ve üretimin içe dönmesini sağladığı gibi satın alma alışkanlıkları ile marka stratejilerini de köklü bir değişime uğrattı. Özellikle Kovid-19’a yönelik tedbirler kapsamında hükümet yetkililerimizce yapılan açıklamalar tüketici taleplerini yoğun biçimde etkiliyor.” ifadesinde bulundu.  Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte özellikle dış mekan mobilyalarının her zaman yükseliş trendine girdiğini kaydeden Özbakar,  Sağlık Bakanlığınca ‘Plaj ve Yüzme Alanlarında Alınması Gereken Önlemler’e ilişkin yapılan son açıklamaların ise özellikle plaj ürünlerinde kullanımı kolay ve antibakteriyel ürünlere ilgiyi arttırdığını beyan etti. 

Bulaş riskini azaltan şezlonglar ön planda

Begüm ÖzbakarMindersiz kullanıma uygun olarak tasarladığımız ve anti bakteriyel özellik taşıyan şezlonglarımızın satış hacminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında bir artış saptadık. Yeni nesil tasarım anlayışı ile ürettiğimiz, polipropilen plastik, tekstilen file kumaş ve alüminyum profillerin kombinasyonundan oluşan şezlonglarımız, sağlığını düşünen müşterilerimiz tarafından tercih ediliyor. Proje bazlı ürün tedariği sağladığımız otel, spor kulübü, sosyal tesis ve benzeri gibi büyük hacimli işletmeler kadar, bahçelerinde ya da verandalarında güneşlenmeyi tercih eden müşterilerimiz de kişisel kullanım için bu özellikteki ürünlere yöneliyorlar. Papatya Mobilya olarak şanslıyız çünkü bizim üretim anlayışımızın temelinde insan sağlığına saygı yatıyor. Bulaş riskini azaltan teknolojilerimizle tüketicilerimiz güvenli bir biçimde sahillerin ve havuzların tadını çıkarabilirler. Elbette sosyal mesafe kurallarına uymayı unutmayarak.” açıklamasını yaptı.

Özbakar, bu süreçte online ve telefon yoluyla gerçekleşen siparişlerin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre  yüzde 60 oranında arttığını kaydetti.

Bu haber 965 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emirates, uçuş ekipleri için aşılama çalışması başlattı
Emirates, uçuş ekipleri için aşılama çalışması başlattı
Türkiye'ye uçuşlarını askıya alıyorlar
Türkiye'ye uçuşlarını askıya alıyorlar