Reklam
  • Reklam
MPT 4 yeni oteli daha bünyesine kattı

MPT 4 yeni oteli daha bünyesine kattı

FTI Group Türkiye CEO'su Ahmet Pandır, 2020 yılında Meeting Point Türkiye olarak 4 yeni oteli daha bünyelerine katarak 16 otele ulaştıklarını söyledi.

30 Aralık 2019 - 12:34 - Güncelleme: 31 Aralık 2019 - 15:39

Ahmet Pandır, Turizmdays.com editörü Emin Demir'e yaptığı açıklamada, FTI group olarak Türkiye'ye 2018 yılında 12 otelle başladıklarını belirterek, ''2 bin 500 odamız vardı. Bu yıl yeni devreye soktuğumuz 4 otelle 4500 oda ve 16 otel sayısına yükseldik. Bu yılki en önemli otel yatırımımız Marmaris Yalancıboğaz'da Club Sei diye 285 odalı bir markamız ile geliyor. Bu Club dünyada bir ilk. Çok yeni bir club konsepti. Bir de Belek'te 300 Dönümlük bir diğeri Rixos'un hemen yanında 300 odalı Blu Dreams oteli. Yani toplamda 2 bin yeni oda bu yıl bünyemize katılıyor. Hepsi devreye giriyor. Otelleri 1 Ocak'tan itibaren teslim aldık. 16 otelle bu yıl hizmet vereceğiz'' dedi.  

Acente tarafından baktıklarına Türkiye'de bu otellerin yüzde 5'ini teşkil ettiğini anlatan Pandır, '' Meetin Point Türkiye bütün piyasadaki otellerle, 2 bin otelle çalışıyor. Kendi otellerimiz çalıştığımız otellerin sadece yüzde 5'ini teşkil ediyor. Biz kendi otellerimizi piyasaya da satıyoruz. Bizim kendi otellerimiz var. Önceliğimiz kendi otellerimiz diye bir mantığımız yok. Biz sadece yüzde 5'lik oranı yönetiyoruz'' diye konuştu.

2020 yılı hedefi 2 milyon turist

''Acente olarak bu yıl 1 Milyon 650 bin misafir getirdik'' diyen Ahmet Pandır, şunları söyledi: 

''2020 yılı hedefimiz 2 milyon. Bunun sadece 100 bini Rusya ve BDT ülkelerinden. 1. 9 milyonu Avrupa'dan. İngiliz, Fransız, Alman, İsviçre, Avusturyalı. Biz Avrupa'da güçlüyüz. Biz Türkiye'ye Avrupa'dan risk alarak turisti getiriyoruz. Türk tur operatörleri Rusya'dan kendi uçakları ile çok güzel yolcu getiriyorlar ama Avrupa'dan aynı operasyonu yapan bir tek biz varız. Krizde olsa biz uçaklarımızla devam ediyoruz. Kriz döneminde herkes küçülürken biz çok büyüdük. Avrupa pazarında şu an Türkiye'de açık ara bir numarayız. Türkiye'de bir numara olmak içinde bütün gayretimizi sarf ediyoruz. Bu yıl acente tarafında 700 civarında kişiyi istihdam edeceğiz. Otel tarafında 3 bin kişiye yaklaştık. 3 bin 500'e ulaşabilir.''

1 Milyar Dolar ciro 

Meetin Point Türkiye olarak hedeflerini ve cirolarını açıklayan Ahmet Pandır şöyle konuştu:

''Türk turizmine katkımız 2020 yılında bütçelenen 1 milyar dolar olacak. 2019 yılında 650 milyon Dolara ulaştık. Çünkü bazı uçak anlaşmalarını artık Türkiye'den yapıyoruz. Uçak cirosu da Türkiye'den çıkacak. 

Biz bütün Türkiye'ye çalışıyoruz. Seferihisar, Çeşme, Kuşadası, Bodrum, Marmaris ve Antalya'da otellerimiz var. Hala İstanbul'a yatırım yapıyoruz. Tur operatörümüz 50 bin turisti İstanbul'a indiriyor. Bu yıl 70-80 bine ulaşabiliriz. Karadeniz'de neler yapabiliriz araştırıyoruz. Tüm Türkiye'yi stratejik bir destinasyon olarak görüyoruz. 

Biz artık bir yıllık planlamalar yapmıyoruz. 3 yıllık 5 yıllık planlarla büyümemiz gerekiyor. Yapımız hem mali hem istihdam olarak ona müsait. Bizim yanımızda 10-15 yıldır çalışan arkadaşlarımız var. İnşallah çok uzun zamanlarda beraber çalışacağız.'' 

Türkiye'de bir numarayız

Türkiye'de Avrupa pazarı açısından bir numara olduklarını vurgulayan Pandır, ''TUI bir numaraydı. Thomas Cook iki numaraydı. Bizde Der Touristik'ten sonra ise globalde 4 idik. Thomas Cook'tan sonra biz Avrupa'da globalde 3 numara, Türkiye'de ise bir numara oluruz. TUI, Rusya ile beraber Türkiye'de bizi geçiyordu. Rusya'yı hariç tutarsak biz Avrupa'da Türkiye olarak bir numarayız'' şeklinde konuştu.

Bu haber 1143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ersoy,  ''Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser operasyonu''
Ersoy, ''Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser operasyonu''
Paris kırmızı bölge ilan edildi
Paris kırmızı bölge ilan edildi