Ocaklı, ’’Hedefimiz kaliteli ve nitelikli turizm’’

Ocaklı, ''Hedefimiz kaliteli ve nitelikli turizm''

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile'nin İstanbul'un en gözde turizm destinasyonu olduğunu belirterek, ''Hedefimiz kaliteli ve nitelikli turizm'' dedi.

11 Mayıs 2021 - 06:40 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 10:23

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşan yaz sezonunun Şile ilçesinin en yoğun geçireceği  yaz sezonu olacağını söyledi. 
“Şile; İstanbul’un en gözde turizm destinasyonu. İlçemizde nitelikli turizm alanları oluşturmak adına güzel projelere imza atıyoruz'' diyen  Ocaklı, şunları kaydetti:

Akçakese sahilinde doğa tahribatı yoktur. Şile sahillerinin kullanım hakkı 2017’de yapılan protokolle belediyemize devredilmiştir. Tüm sahillerimizde olduğu gibi Akçakese sahilinde de kullanım ve tasarruf hakkı bize aittir.

Hedefimiz kaliteli ve nitelikli turizm...

Güney sahillerini aratmayan niteliklere sahip, tanımlı ve sürdürülebilir bir turizm anlayışını Şile’de de mukim kılmak için, turizm vizyonumuzu kanunlara ve mevzuatlara uygun şekilde planlamaya devam edeceğiz. Mavi Bayraklı plajları, doğal koyları ve şifalı kumsallarıyla İstanbul’un turizm cenneti olan ilçemizin, sahil bandını kötü ve denetimsiz kullanıma asla terk etmeyeceğiz.

Akçakese sahilimizde yapılan çalışmalarda doğaya, çevreye aykırı bir durum yoktur. Biz plajlarımıza hizmet kalitesi getirmek istiyoruz. Burada yapılan çalışmalarda Kıyı Kanununa, mevzuatlara aykırı bir durum yoktur. Belediyemizin ilgili ekipleri yapılan çalışmaları kontrol etmeye devam ediyor. Çevre Derneği Başkanımız Sayın Nabi Evren de alanı incelediğini ve herhangi bir olumsuz durum olmadığını ifade etti. İlçenin turizmi için önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Arkadaşlar ben doğa aşığı bir insanım. Bu konudaki hassasiyetim bugüne kadar yaptıklarımız, çalışmalarımız, farkındalık oluşturmak adına ortaya koyduklarımız ortada… Asla doğamıza zarar verecek herhangi bir uygulamanın içerisinde yer almayacağız. Eğer ki burada uygunsuz bir durum oluşursa gereken işlem ivedilikle yapılacaktır. Bu konuda belediye başkanı olarak talimatım nettir.

Tüm sahillerimiz hemşehrilerimizin kullanımına açık
 

Akçakese sahili de dahil olmak üzere, ilçemizdeki tüm plajlar Şileli hemşehrilerimizin kullanımına açık. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, yine kadim bir geçmişe sahip ilçemizin gerçek sahibi olan hemşehrilerimizin, çocukluklarından beri kullandıkları plajları gönül rahatlığı ile ziyaret edebilmeleri için ciddi kolaylıklar sağlayacak Şile Hemşehri Kart projesi de bu sezon uygulamaya hazır hale getirilecek.''
 

Bu haber 330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yeni otel projesine teşvik
6 yeni otel projesine teşvik
AOSB'ye otel yaptırılacak
AOSB'ye otel yaptırılacak