Reklam
  • Reklam
Öncelikleri butik oteller ve öğrenciler
Reklam

Öncelikleri butik oteller ve öğrenciler

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi girişimcilerinin başarıları büyüyor. Sağlıklı bir kahvaltı ile güne mutlu başlamak isteyenler için kolay ve uygun fiyatlı bir çözüm sunan Mornero, doğal kahvaltıyı müşterilerine ulaştırıyor. Mornero, yeni ürünü ‘Kurumsal Paket’ ile şirket çalışanlarının ve diğer kurumsal yapıların kahvaltı ihtiyaçlarını karşılayarak büyüyecek.

28 Haziran 2019 - 08:30 - Güncelleme: 29 Haziran 2019 - 11:07

Ofis çalışanlarına uygun fiyatlı, taze ve sağlıklı kahvaltı yapma imkanı sunan Mornero, geçen yıl eylül ayında Tarvenn Ventures’dan yatırım aldı ve geçen dokuz ayda büyük başarılara imza attı. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) girişimcilerinden Mornero, kahvaltı paketleriyle çalışanların verimliliğini artırma hedefiyle büyüme stratejisini geliştirdi. Avrupa yakasında bireysel abonelerine paket gönderen Mornero, İstanbul Anadolu yakasında da hizmet vermeye başlayacak. Yeni çözümü ‘Kurumsal Paket’ ile toplu gönderimler yaparak İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde dağıtım ağını genişletmeyi planlıyor.

Çalışan ve güne erken başlayan bireylerin istedikleri saatte kahvaltılarını ayağına getirerek sağlıklı kahvaltı yapmasını sağlayan Mornero, ‘Kurumsal Paket’ seçeneğini uygulamaya alarak hem kahvaltı dağıtım ağını genişletmeyi hem de sağlıksız kahvaltı yapan kişilere toplu gönderimler yaparak verimliliklerini artırmayı hedefliyor. Mornero, ‘Kurumsal Paket’ ile birçok şirketin mutfak maliyetlerini ve personel ihtiyaçlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

ÖNCELİK OTEL VE ÖĞRENCİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenimlerini sürdüren iki genç girişimci Sabit Çakmaklı ve Agah Karagöz tarafından kurulan Mornero, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne başvurarak tüm imkanlardan yararlandı. 12 haftalık kamp sürecinin ardından bire bir yatırımcı eşleştirme sürecinde Tarvenn Ventures’dan aldıkları yatırım ve operasyonel destek ile her ay ortalama yüzde 40 büyümeyi başardı. Levent’te yeni ofislerine geçerek üretim tesisini yenileyen Mornero, şimdiye kadar 40 binden fazla sağlıklı kahvaltıyı müşterilerine ulaştırdı. Mornero yeni hizmetleri ‘Kurumsal Paket’ seçeneği ile İstanbul’daki öğrenci yurtları, bankalar, butik oteller ve şirket çalışanlarına uygun, lezzetli ve sağlıklı kahvaltıları her gün istedikleri saatte toplu göndererek ağını genişletmeyi hedefliyor.

40 BİN KAHVALTI GÖNDERİLDİ

Mornero kurucu ortaklarından Sabit Çakmaklı, “Bugüne kadar 40 bin kahvaltı gönderimi yaptık. Kurumsal Paket seçeneğimizle bu rakamı daha da artıracağız. İstanbul gibi bir metropolde sağlıklı kahvaltıya zahmetsizce ve uygun fiyata ulaşabilmek büyük bir sorun. Mornero sağlıklı kahvaltılık aboneliği fikrimiz de buradan doğdu. ‘Biz de yapabilir miyiz?’ düşüncesiyle Agah Karagöz ile çalışmalarımıza başladıktan sonra BTM’ye başvurduk. BTM’de projemiz üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra Tarvenn Ventures ile görüşmelere başladık ve sonrasında yatırım aldık. Her gün onlarca kişinin emek verdiği bir operasyonumuz var. Büyümemizi sürdürerek daha fazla çalışanı mutlu etmek ve sağlıklı bir şekilde güne başlamalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

 

Bu haber 936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göller Ekspresi seferlere başlıyor
Göller Ekspresi seferlere başlıyor
AKG'de özel Göbeklitepe sergisi
AKG'de özel Göbeklitepe sergisi