Reklam
  • Reklam
Osman Ayık, ’’Turizm sektörünün korunması ve desteklenmesi...

Osman Ayık, ''Turizm sektörünün korunması ve desteklenmesi şart''

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, yayımladığı mesajla tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutladı.

16 Nisan 2018 - 16:04 - Güncelleme: 18 Nisan 2018 - 08:48

Ayık, mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye’nin yıllar önce “bacasız sanayi” olarak tanıdığı turizm, şimdi ülkemizin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. Turizmin ülkemize getirdiği döviz ve yarattığı istihdam görmemezlikten gelinemeyecek boyutlara ulaşmıştır. Doğası, tarihi ve turizm tesisleri ile dev bir turizm potansiyeline sahip bulunan Türkiye, bunların yanında hizmet kalitesi ve misafirperverliği ile dünyanın en önemli turizm ülkeleri içine girmiştir. Bu sektörün daha sağlam ayaklar üzerinde durabilmesi için korunması ve desteklenmesi şarttır. Böylesi önemli bir sektörü, çağa ayak uydurarak daha da geliştirebilirsek Türkiye’nin ekonomik hayatına çok önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine inancımız sonsuzdur.

Ancak, güney komşularımızın içinde bulunduğu süreç ülkemiz turizmini de ister istemez etkilemektedir. Turizmin en önemli argümanı olan ‘barış’ sağlanamazsa çok sağlıklı bir turizm yapılması söz konusu değildir.  Bu vesile ile daha iyi bir turizm için barış ve hoşgörü dileyerek tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutlarım.

Turizm Haftası ile açılışını gerçekleştirdiğimiz 2018 Turizm Sezonu için de sektörün tüm bileşenlerine başarılar dilerim…”

Bu haber 866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti