Reklam
  • Reklam
Otelciler 2021 yılı için karamsar

Otelciler 2021 yılı için karamsar

Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan L'Oceanica beach Resort Hotel Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, 2021 yılında da turizmin dolu dolu geçmesinin beklenmemesi gerektiğini söyledi.

17 Eylül 2020 - 09:30 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 11:04

L'Oceanica Beach Resort Hotel'i 2020 yılında pandemiye rağmen 15 yıldır sürekli çalışan personelin işsiz kalmaması ve yeni istihdam yaratmak amacıyla açtığını vurgulayan Mustafa Kılıç, ''2020 yılı verimli geçmedi. Zaten pandemi nedeniyle bunu biliyorduk. Ancak çalışanlarımız için oteli açtık. Tekrar müşterimizin sayısı oldukça fazla. Bu nedenle pandemiye rağmen otele ilgi oldukça iyiydi'' dedi.

Turizmde 2021 yılında da çok şey beklenmemesi gerektiğine işaret eden Kılıç, ''2021 yılı da dolu dolu geçmeyecek. Turizm işletmeleri bunu bilerek hazırlıklarını tamamlamalı. Pandemi 2021 yılında da aşı bulunsa dahi etkisini sürdürecek. İnsanlar ne kadar seyahat etmeyi özlediyseler de yine de büyük kısmı seyehatlerini erteleyeceklerdir'' dedi.

Büyük finansal risklere girilmemeli

Turizm yatırımcılarına da seslenen Mustafa Kılıç şunları söyledi:

''Turizm yatırımcıları 2021 yılında da dikkatli olmalıdır. Turizm yatırımcıları dikkatli davranmalı büyük finansal risklere girmemeli. Pandeminin otellere ciddi bir personel maliyeti var. Çünkü pandemi döneminde daha fazla personel kullanmak zorunda kaldık. Bu durum 2021 yılında da devam eddecektir. Dolayısıyla turistik tesisler 2021 yılında da maliyetlerinin artacağını göz önünde bulundurmalıdır. Devletin verdiği desteklerin 2021 yılında da devam edeceğini düşünüyorum. Bu desteklerin devam etmesi turizm sektörü için çok önem arz ediyor.'' (Turizm Days)

Bu haber 2080 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ülkelerin yaşam kaliteleri belli oldu
Ülkelerin yaşam kaliteleri belli oldu
Her turist dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir
Her turist dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir