Reklam
  • Reklam
Otelini açıp da pişman olan birini görmedim

Otelini açıp da pişman olan birini görmedim

AKTOB Başkan Yardımcısı ve Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, “Pandemi döneminde açan oteller olumlu sonuç aldı” dedi. “Otelini açıp da pişman olan birini görmedim” dedi.

20 Aralık 2020 - 09:05 - Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 15:15

Kavaloğlu, Tourism Today'in Instagram üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Pandemi öncesinde yaşanan krizlerin nedeninin jeopolitik ve siyasi nedenlerden kaynaklandığını belirten Kaan Kavaloğlu, “O krizlerde sorun yaşadığımız ülkeler ile orta yolu bulunca turizm hareketleri yeniden başlıyordu. Örneğin Rusya ile bir uçak krizi yaşamıştık ve Rus turistleri kaybetmiştik. Diyalog kurulduktan sonra turist akışı eski seviyesine gelmişti. Şimdi bize özgü olmayan, tüm dünyayı etkileyen bir sağlık sorunu ile karşı karşıyayız” dedi.

Pişman olan birini görmedim

2020 yılında açılan otellere değinen Kavaloğlu, “Pandemi döneminde açan oteller olumlu sonuç aldı” dedi. “Otelini açıp da pişman olan birini görmedim” diyen Kavaloğlu, “Biz Limak Hotels olarak otellerimiz açtık ve 2 bin 350 personelimiz işbaşı yaptı. Burada şunun altını çizmek istiyorum. Sağlık ve emniyet güçlerinden sonra turizm emekçileri de gizli kahramanlardır. Yüzlerinde maske ile saatlerce yoğun bir şekilde çalıştılar. Verdikleri hizmetten dolayı insanlar otellere geldi ve gelmeye de devam etti. Turizm çalışanları bu yüzden görünmez kahramanlardır” şeklinde konuştu. Kavaloğlu, aşının insanlara psikolojik olarak fayda sağlayacağını söyledi. Kavaloğlu, “Aşının psikolojik etkisi turizme olumlu yansıyacaktır” dedi.

Kaan Kavaloğlu, Mehmet Nuri Ersoy’un bu dönemde Kültür ve Turizm Bakanı olmasını da büyük bir şans olduğunu ifade etti. Kavaloğlu, “Bakan Ersoy’a hakkını vermeliyiz. Bu krize turizmi bilmeyen bir bakan ile girmiş olsaydık bu kadar etkili kararlar alınamazdı. Kendisi bildiğim kadarıyla maaş da almadı. Bakan Ersoy’a acentelere uzak duruyor eleştirileri var ancak kendisi bir acenteci olduğunu da unutmamak lazım” diye konuştu.

Deneyimli turizmci açıklamalarına şöyle devam etti:

“İç turizm, turizmin ayakta kalmasını ve nefes almasını sağladı. İç turizm kadar gurbetçilerimiz de turizme katkı sağladı. Çünkü bulundukları ülkelerde hükümete baskı kurdular ve sınırların açılmasını sağladılar. Bir diğer kitle ise yıllardır tatil için bizi tercih eden yabancı misafirlerimizdi. Her zaman olduğu gibi bu sene de bizi yalnız bırakmadılar.

2021 Türkiye’nin yılı olacak

Türkiye’de turistlerden kaynaklı vaka sayısı binde 1’in altındadır. Dolayısı ile turistler vaka sayılarını artırmadı. Gelen turistlere Güvenli Turizm Sertifikası’nı ve aldığımız önlemleri iyi anlattık. Bu önlemler sayesinde ağırladığımız turistler tatillerini sorunsuz bir şekilde geçirdi. Bu durum imaj ve tanıtım konusunda bize büyük katkı sağladı.

2021 yılı 2020’den daha iyi olacak. 2021’de bir problem yaşamazsak, 2020’ye göre yüzde yüz artış yaşarız. Pandeminin etkileri hemen silinmeyecek ama 2021, Türkiye’nin yılı olacak.”

Bu haber 4130 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100 bin kişinin İstanbul'a gelmesi bekleniyor
100 bin kişinin İstanbul'a gelmesi bekleniyor
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde