Oteller personel çıkartır

Oteller personel çıkartır

Profesyonel Otel Yöneticileri derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Kısa Çalışma Ödeneğinin bir süre daha devam etmemesi durumunda otellerden personel çıkarılmalarının başlayacağını söyledi.

07 Mart 2021 - 10:34 - Güncelleme: 09 Mart 2021 - 11:15

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, Türk turizmi 2020'de imkansızı başardığını, Antalya'nın Dünyada en fazla turistin gittiği destinasyon olduğunu belirtti. 

Antalya'ya 3.5 milyon turist geldiğini vurgulayan Atmaca, ''Ancak  pazar çeşitliliği artmalı. İran ve İsraille ilgili seyahat yasağı devam ediyor. Antalya'ya en kolay Rus turist geliyor. Tatile çıkamayanlarda müthiş bir açlık var. Eğer sorunlar çözülürse turist gelişleri de başlar'' dedi.

Oteller personeli azaltabilir

Turizm sektörünü bekleyen en büyük tehlike Kısa Çalışma Ödeneğinin bitmesi olacağını söyleyen Ülkay Atmaca, ''Kısa Çalışma Ödeneği Haziran başına kadar sürerse turizm sektörü çok rahatlar. Eğer uzatılmazsa sektörde işten çıkarmalar olur. Turizm sektörü 1.5 yıldır kar etmeyen bir sektör. Eğer Kısa Çalışma Ödeneği bir süre daha devam etmezse otellerden personel çıkarılmaları başlar. Ya da personel ücretsiz izinlere çıkarılır'' diye konuştu. 

Atmaca, pandemi döneminin turizm çalışanına tembellik getirdiğini, Personelin çoğunun çalışmaktan ziyade kısa çalşışma ödeneğini almayı, evinde oturmayı tercih ettiğini kaydetti.

Ülkay atmaca son olarak ''İngiltere Başbakanı 21 Haziran tarihinde covid-19 sorununu bitireceklerini söyledi. herhalde buna göre turizmde milat 21 Haziran olacak'' dedi.''

Bu haber 993 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor