Otellerde ve belediye tesislerinde Bodrum ürünleri satılacak

Otellerde ve belediye tesislerinde Bodrum ürünleri satılacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,

04 Mart 2020 - 07:21 - Güncelleme: 05 Mart 2020 - 11:20

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından başlatılan “Tarımsal Kalkınma” hamlesi üreticilerin üyesi olacağı S.S. Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yeni bir boyut kazandı. Kooperatifi ziyaret eden Başkan Aras, "Bu kooperatif Bodrum için bir milattır" dedi.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Bodrum’da düzenlenen I. Tarım Çalıştayı’nın sonuç bildirgesinde yer alan Belediye destekli üretici kooperatifleri için harekete geçen Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve bazı üreticiler kooperatifin kuruluş aşamasını tamamladı. Cevat Şakir İş Hanı’ndaki kooperatif merkezini ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a Başkan Yardımcıları Tayfun Yılmaz ile Emel Çakaloğlu eşlik etti.

Bodrum’da tarım ve turizm entegrasyonunu sağlamak amacıyla tarımsal kalkınma atağını başlatan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Bodrum ve ülkemiz için bir ışık olduğunu, diğer bölgelere de örnek teşkil edeceğini belirterek şunları dile getirdi:

"Bu kooperatif Bodrum için milattır. Bodrum, tarım kültürünü bilen bir toplum. Turizm öncesinde bizler tarımla uğraşan insanlardık. Neden hep tarım vurgusu yapıyoruz? Çünkü turizm bir bebek gibidir. Ekonomide iklim aniden değişebilir. Ekonomisi turizm ağırlıklı olan kentlerin, yaşanan gelişmelerden dolayı uğrayabileceği zararları öngörerek farklı enstrümanlar bulması gerekiyor.''

OTELLERDE VE BELEDİYE TESİSLERİNDE BODRUM ÜRÜNLERİ SATILACAK

Üretim ve pazarlama konusunda Bodrum'un örgütlenmesinin önemine dikkat çeken Başkan Aras, aksi takdirde sağlıklı gıdaya ulaşmanın her geçen gün daha da zorlaşacağını belirterek bunun için güç birliği içinde çalışmak gerektiğini sözlerine ekledi. Aras, “Bodrum’da her geçen gün üretimi azalan ancak Bodrum’la özdeşleşmiş ürünlerin üretimini artırmak ve bu ürünleri tüketiciyle buluşturmak amacıyla kooperatifimizi hayata geçirdik. Bir sonraki aşamada, Bodrum’a tatil amacıyla gelen misafirlerimizi bu ürünlerle buluşturacağız. Otellerimizin yanı sıra Belediye tesislerinde oluşturacağımız satış noktalarının ardından Bodrum’un yerel üretimini turizme entegre edecek şekilde pek çok yere ulaştıracağız.”diye konuştu.

Bu haber 1300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki rehber virüse yenildi
İki rehber virüse yenildi
Kemer’de Nisan karı
Kemer’de Nisan karı