Otellere mutabakatlı poliçe yaptırın uyarısı

Otellere mutabakatlı poliçe yaptırın uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetin Kurulu Başkanı Davut Çetin, ''Otel ve fabrika gibi büyük işletmelerin mağduriyet yaşanmaması için mutabakatlı poliçe yaptırmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

10 Eylül 2020 - 10:00 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 13:20

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetin Kurulu Başkanı Davut Çetin, Her yıl, Mayıs ayının son pazartesi ile başlayan ancak bu yıl pandemi dolayısıyla 7 ile 11 Eylül tarihleri arasına ertelenen Sigorta Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Antalya’nın bu gün itibariyle 871 sigorta acentesine sahip olduğunu ifade eden Davut Çetin, şunları kaydetti:

“Levhaya kayıtlı acentelerimiz, belirli eğitimi almış, SEGEM sınavında başarılı olmuş, deneyim süresini tamamlamış, Odamızca ofisinin fiziki durumunu denetlenmiş ve onayını almış kişiler tarafından oluşmaktadır. Ancak levha kaydı olmadan ya da kendi kanunundan aldığı güçle asıl işi sigortacılık olmayan farklı kurumlar da bugün sigortacılık mesleğini yapmaya çalışmaktadırlar.

Oteller mutabakatlı poliçe yaptırsın

Bu durumda işi sadece sigorta acenteliği olan arkadaşlarımıza karşı haksız rekabet oluşmaktadır. Ayrıca bu işletmeler yeterli donanıma sahip olmadıkları için sattıkları poliçelerde eksik sigorta, yüksek muafiyetli poliçe, eksik teminat gibi mağduriyetler oluşturmaktadır. Üyelerimize ve vatandaşlarımıza önerim, poliçelerini Odamız üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne levha kaydını yaptırmış acentelere yaptırmalarıdır.  Bunun ile birlikte otel ve fabrika gibi büyük işletmelerin mağduriyet yaşanmaması için mutabakatlı poliçe yaptırmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Bu haber 1329 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turistler Türkiye'nin kapısını Temmuz'da çalar
Turistler Türkiye'nin kapısını Temmuz'da çalar
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti