Reklam
  • Reklam
Otellerimizin kapasitesi yüzde 20’ye düştü

Otellerimizin kapasitesi yüzde 20'ye düştü

MTSO Meclis Başkanı ve MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, ''Covid 19 süreci ile birlikte otellerimizin kapasitesi yüzde 20’ye düştü. Çalışanlarımız ile birlikte büyük sıkıntılar yaşadık. Bu konuda devletimizden gerekli desteği bekliyoruz'' dedi.

14 Ocak 2021 - 08:41 - Güncelleme: 15 Ocak 2021 - 09:42

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Meclis Başkanı ve Mersin Turizm İşletmecileri Derneği(MERTİD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programına konuk oldu.

KAZANLI'DA 14 BİN YATAK

Hamit İzol,  Mersin’in, çok yönlü bir şehir olması sebebiyle Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olduğunu dile getirdi.  Başkan İzol, “Şu an turizmde sadece Tarsus ve Kazanlı’da 14 bin yatağımız mevcuttur. Yapılacak havaalanı ile birlikte var olan kapasitenin iki katına çıkacaktır. Mersin bugün varlığını koruyan ve ekonomik açıdan gelecek vadeden bir şehirdir. Biz belki Antalya’daki oteller gibi büyük oteller yapmayacağız ama butik otellerimizle bütün Avrupa’ya ve Orta Doğuya örnek olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

KAPASİTE YÜZDE 20'YE DÜŞTÜ

Pandemi sürecinde birçok sektör gibi turizm sektörünün de olumsuz yönde etkilendiğini belirten Hamit İzol, “Türkiye nüfusunun yüzde 50’si hizmet sektöründe çalışıyor. Covid 19 süreci ile birlikte otellerimizin kapasitesi yüzde 20’ye düştü. Çalışanlarımız ile birlikte büyük sıkıntılar yaşadık. Bu konuda devletimizden gerekli desteği bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (Kaynak: Toros Üniversitesi)

 

Bu haber 1611 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY Almanya yolcularını uyardı
THY Almanya yolcularını uyardı
100 bin kişinin İstanbul'a gelmesi bekleniyor
100 bin kişinin İstanbul'a gelmesi bekleniyor