Rixos Hotels’den Katar’a turizm desteği

Rixos Hotels'den Katar'a turizm desteği

Dünyanın pek çok noktasına milyonlarca turist gönderen Tur operatörleri; Rixos Hotels, Katar Ulusal Turizm Konseyi, Katar Havayolları, Qetaifan Projects ve Discover Qatar işbirliği ile Katar’a davet edildi. 32 Tur operatörünün Yönetim Kurulu Başkanları, CEO’ları ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı gezide, Katar turizmini geliştirmek ve Katar’a daha fazla turist getirilmesi için ön anlaşma imzalandı.

28 Şubat 2019 - 10:45 - Güncelleme: 01 Mart 2019 - 11:50

Katara Hospitality, Katar Ulusal Turizm Konseyi, Katar Havayolları, Rixos Hotels, Qetaifan Projects ve Discover Qatar işbirliği ile 23 – 25 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda, uluslararası tur operatörleri üst düzey yöneticileri ile Katar turizmini geliştirmek amacı ile iyi niyet anlaşması imzalandı. İmza töreni Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Khalifa Al Thani huzurunda gerçekleşti.

Yapılan anlaşmalar, uluslararası alanda hizmet veren tur operatörlerinin bilgi ve uzmanlıkları ile Katar turizmini geliştirilmek adına uzun vadeli bir işbirliğinin yolunu açıyor. Ayrıca, bu resmi ziyaret hem turizm ve otelcilik sektörlerine yatırımları teşvik etmeyi, hem de güvenli ve sürdürülebilir turizmi teşvik etmeyi sağlayacak.

İmza töreninde, Katara Hospitality Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulusal Turizm Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Şeyh Nawaf Bin Jassem Bin Jabor Al Thani şunları söyledi: “Bugün turizm endüstrisinin gelişimine yatırım yapma ve geliştirme konusundaki taahhüdümüzü temsil eden bu ortaklıkları duyurmaktan gurur duyuyoruz. Turizm, üretken ülkelerin kapasitesinin arttırılmasında ve sınai üretim ve yatırımların diğer sektörlerdeki hareketlerinin teşvik edilmesinde rol oynamaktadır. Bu tür turizm girişimleri, turizm yatırımının diğer sektörler üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarmak için ülkenin toplam yatırımının ayrılmaz bir parçasıdır.”

Ocak ayında önemli bir proje için Katara Hospitality ile yaptıkları işbirliğini hatırlatan Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Rixos Hotels olarak girdiğimiz her yeni pazara katma değer sağlama amacımızla gidiyoruz. Bugün, bu misyonun bir parçası olarak, birlikte çalıştığımız ve birlikte büyümeye devam ettiğimiz tüm iş ortaklarımızla birlikte Doha'da bulunmaktan gurur duyuyoruz. Tur operatörlerinin tüm CEO'larına, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Yöneticilerine bu davete değerli katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Bu ziyaretin, Katar turizmini geliştirmek adına bizlere yeni fırsatlar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Bu haber 1488 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman acentacılar Bodrum'da
Alman acentacılar Bodrum'da
Feribot ücretlerine büyük zam
Feribot ücretlerine büyük zam