Romanyalı turistlerin tercihi Antalya

Romanyalı turistlerin tercihi Antalya

Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda; “Antalya, 2019'da Romanyalı vatandaşlar için en önemli turistik yerlerden biriydi. Aslında ülkemden birçok insan için tatil planları söz konusu olduğunda, Türkiye listenin başında yer alıyor'' dedi.

17 Ekim 2020 - 09:15 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 09:27

Bir dünya şehri olan Antalya’yı ziyaret eden Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ile yaptığı görüşmede Antalya’daki pandemi tedbirleri ve Romanyalı vatandaşların ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vali Yazıcı, Pandemi nedeniyle, tüm dünyada olduğu gibi, zor bir süreçten geçildiğini belirterek, en kısa sürede aşı çalışmalarının tamamlanıp bu salgın sürecinin bitmesini temenni ettiğini dile getirdi.

Romanyalı turistlerin tercihi Antalya

Romanyalı vatandaşların turizm için tercihlerinde Antalya’nın ilk sıralarda yer aldığını belirten Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda; “Antalya, 2019'da Romanyalı vatandaşlar için en önemli turistik yerlerden biriydi. Aslında ülkemden birçok insan için tatil planları söz konusu olduğunda, Türkiye listenin başında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’yi sekiz yüz binden fazla turist ziyaret etmiş. Bunların çoğunluğu Antalya’ya gelmiş. Turistler için güvenli bir tatil sağlamak amacıyla Türk makamları ve turistik tesisler tarafından alınan tedbirler çok etkileyici. dedi.

Antalya ziyaretinde tedbirlerle ilgili daha fazla bilgi edinme fırsatı bulduğunu aktaran Şopanda, "Güvenli Turizm Sertifikasını" alabilmek için otel, restoran, bar veya herhangi bir ulaşım aracının tüm kriterlere sahip olduğunu ve duyarlı davrandıklarını söyledi.

Misafirperverlik kültürümüzün bir parçası

Şehrimize gelen tüm turistlere karşı kültürümüzün bir parçası olan Türk misafirperverliğini gösterdiğimizi vurgulayan Vali Ersin Yazıcı; “Antalya’mızda güvenlik ve sağlık konularında üzerimize düşen görevleri titizlikle yerine getirmekteyiz. Burayı ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı bizim için önemli” dedi.

Vali Yazıcı; “Sizi turizmin başkenti Antalya’mızda ağırlamaktan büyük mutluluk duymaktayım. Turizm ve tarım şehri olan Antalya’mız gerçekten güneşiyle, kumuyla, deniziyle özel bir yer. Bu özel yer de dünyanın farklı bölgelerinden bir çok misafiri ağırlamaktayız. Antalya olarak pandemi döneminde en güvenli tatil tercihlerinin başında gelmekteyiz. Güvenli şehir Antalya’mızda ülkenizin vatandaşlarını misafir etmekten mutluluk duyarız” diye konuştu.

Bu haber 940 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti
THY 493 uçuşla Avrupa'da birinci sırada yer aldı
THY 493 uçuşla Avrupa'da birinci sırada yer aldı